Küprose reis tuli nii ootamatult. Kõik algas odavate lennupiletite pärast. Nägime nimelt 15€ga Küprosele pileteid aga nagu ikka. Kui midagi odavamalt on tuleb see ka koheselt endale krabada. Kahjuks seda ma ei jõudnud teha. See eest saime kordades kallima pileti aga samas vaadates üldist piletihinda siis ikka odavalt.

Esialgu plaan oli jääda villasse ööbima. Leidsime ühe väga suure ja uhke villa mida plaanisime esialgu võtta. Seda otsust me siiski ei teinud kuna ajaliselt saime Küprosel vähe olla. Kuna aega meil nappis siis otsustasime seda, et saame ööbida vaid nii, et me ööbime antud asukohas kuhu me parasjagu jõuame. Nii me siis vormistasime endale ette plaani ja seadsime ette eesmärgid ning majutused.

Küprosel käisime 23.jaanuar kuni. Sinna jõudsime veidi enne 12 öösel. Saime suhteliselt koheselt ka lennujaamast omale auto. Läks meil hästi see, et auto saime soodsamalt kui esialgu plaanisime. See oli muidugi ootamatu kuna mõtlesime, et see ei saa tõsi olla. Aga sai olla! Uskumatu! Me saime auto nii palju odavamlt, et see kõik läks kütuse peale.

Meie esimene ööbimiskoht oli Paphoses. Seal samas kohas ööbisime ka viimasel päeval. Maja oli küll teistsugusem aga sisustus ja muu oli väga sarnane. Seal olles oli tunne selline soojamaa majade tunne. Sellel perioodil oli seal suhteliselt rõske. Seal olid toad külmad kuna oli talveaeg. Ilmselt ei olnud neil ka mingisugust kütet. Olid vaid soojapuhurid kuid need andsid sooja alles mõne tunni pärast.

Meie esimene peatus Küprosel oli Limassol. Seal me käisime üht kindlust vaatamas. Sissepääs oli suhteliselt odav – 4.50€. Vaade oli tervele Limassol linnale.

Edasi sõitsime Nicosia linna. Seal põhiliselt olime vanalinnas. Käisime ringi ja jalutasime. Me külastasime ka Türgi poolset Küprost. Seal oli kohe tunda ja näha sellist Türgilikku keskkonda. Türgi kaubad olid ka põnevad ja Türgi jäätis 😍Mis oli põnev oli see, et seal oli hoopis teine valuuta kui lõuna poolel. Eriti põnev oli piiriületus. Lihtsalt keset vanalinna piiripunkt. Kontroll tundus esialgu mulle leebe kuid tegelikult küsiti lisaküsimusi ja vaadati põhjalikult dokument üle. Türgi poolelt minnes tagasi oli minu meelest veel rohkem küsimusi. Mis oli väga hea oli see, et piiripunktist sai minna läbi ka ID-kaardiga. Niisiis ma saan öelda, et ma olen Euroopa Liidust saanud välja ID-kaardiga 😁

Rendiautoga ei tohtinud ka piiri ületada. Kui me oleks seda teinud siis oleks meil kõik kindlustus ära kadunud ja kõik oleks omal vastutusel. Samamoodi oli ka meie tervisekindlustusega. Oleks midagi teisel pool juhtunud siis see ei oleks lõppenud ilmselt hästi. Interneti telefonis mina ei kasutanud ja sellekohta ma ei oska öelda kuidas seal pool oleks olnud.

Larnacas oli ka meil üks ööbimine. Sellel õhtul käisime me ka väljas söömas ja nautimas Küprose õhtut. Leidsime ühe sellise kohaliku koha kus tavaliselt kohalikud käivad. Seal me saime jooke. Naljakas oli see, et mingit joogikaarti ega menüüd polnud. Pmst pidid peast mingi soovi ütlema ja paljusid jooke ei olnudki neil olemas. Päris raske oli niimoodi miskit valida. Aga lõpuks kui saime joogid tellitud siis meie üllatuseks tulid laua ka snäkid. See oli siis niiöelda jookide sees. Omamoodi kogemus oli ka see, et kohalikud lihtsalt suitsetasid siseruumides. Neil polnud spetsiaalset suitsuruumi. Vähemalt seal kus me käisime ei olnud.

Käisime mõnes kirikus ja mošees. See oli ka omaette kogemus, et pidi enne sisenemist jalanõud ära võtma.

Muidu jäin Küprose reisiga rahule. Minu meelest oleks võinud paar päeva veel olla kuna Küprosel on tegelikult palju mida veel vaadata aga kuna tahtsimegi kiirelt teha väikse vahepuhkuse siis oli ideaalne võimalus. Seda enam kui väga hea hinnaga sai. Mis puudutab Küprost siis kindlasti võtan kunagi ka uuesti ette selle reisi aga siis juba rannapuhkusena. Muidugi oleneb ka sellest mis hinnaga saab 🙊