Detsembris oli lasteaias jõulupidu. Ma olin meeletult kurb jõulupeol. Mul käis taaskord mingi emotsinaalsuse klõps ära. Mina & Hanna. Kedagi pole mu kõrval. Mina & Hanna üksinda. Seda kõike oli nii kurb vaadata, et lapsevanemad on tulnud kohale. Nii emme kui issi vaatavad last laulmas. Mina olen üksinda. Ei ole isegi vanaema kaasas. Niisiis elasin seda suht tugevalt oma hinges läbi. Ma olin nii õnnelik vaatamas Hannat seal ees laulmas, tantsimas ja tegelemas kuid hinges oli tühjus ning valu. Isegi pisarad tahtsid silma tulla. Ma ei teagi kas tühjuse pärast või tekkis mulle nagu filmides, õnneeffekt lapsest.

Hanna sünnipäeva pidasin sellel aastal ette kuna Hanna õigel sünnipäeva päeval olime minemas taaskord reisile. Sünnipäev toimus mängumaal. Kohale tuli palju inimesi. Tuli Hanna isa poolseid külalisi kui ka lasteaiast inimesi. Muidugi ka minu inimesed. Sünnipäev läks hästi. Kõik said vist kõhud täis ja meeled olid rõõmsad peale jätsisöömist.

Peale Hanna sünnipäeva pidu oli edasine minek meie juurde koju. Kodus said lapsed veel mängida, süüa ja joosta ringi. Avasime ka kingitusi ja Hanna sai nii palju lahedaid kingitusi. Küll puslesid, mänge ja minione. Üks inimene kinkis raha. Sai ka raamatud, joonistusasju ja baby bornile riideid. Hanna oli oma kinkidega rahul.

Järgmisel päeva olime peaaegu maha maganud, vaatasime filme ja õhtu poole käisime Hiina laternaid vaatamas lauluväljakul. See oli väga põnev.

Sealt järgmisel päeval läksime hoopis lennujaama ja sõitsime Lanzarotele. Seal viibisime 8 päeva. Sellest teen ka millalgi eraldi postituse. Muidu reis läks hästi. Mõnusalt suvine oli. Jõulud veetsime seal kui ka kodus. Kingituste jagamine käis ning külla tulid ka Anette ja Serku.

Aastavahetuse perioodil viibisin mitmes erinevas kohas. Kõige pealt oli sööming kodus koos külalistega. Edasi käisin klassivenna juures koos klassiõdedega. Mängisime kaarte, sõime ja kuulasime telekast ennustusi. Kiirustasin edasi nüüdseks eksi pere juurde. Veetsin nendega veidikene aega. Sain samuti süüa, kuulasin venemaa presidendi kõne ära (üheski sõnast ei saanud aru) aga noh, viisakus ennekõike. Mõni oleks selle peale ehk telefoni välja võtnud või miskit. Peale seda kiirustasin sõbranna juurde kus toimus seal üks pidu.

Pidu mulle väga ei meeldinud kuna rahvast oli palju ja teatud inimese käitumine oli ebameeldiv. Mulle kaks inimest üldse küsis, et kuidas ma suudan vaadata teda ja mitte reageerida selle peale kuidas ta teiste tüdrukutega suhtleb. Ma ausalt öeldes ei teadnud sellest üldse midagi aga kui ma hiljem ma mõistsin mida nad selle all mõtlevad. Vähemalt ma võitsin. Meil oli kihlvedu selle peale, et ta oli nii purjus. Igatahes pärast tema kantseldamist oli see kihlvedu väärt küll.