Ma alustasin on praktikat veebruari alguses. Täpsemalt siis 3.ndal veebruaril. Aeg on läinud mega kiirelt. Juba on möödas kuu ja kaks nädalat. Aeg siin on läinud nii kiirelt. Ma ei kujuta ette kui kiirelt see aeg veel liikuma hakkab aga tean, et õige pea on mu praktika päriselt läbi. Praegusel hetkel tundub see terve igavik aga õige pea mõtlen ma teisiti. Ma olen selles nii kindel. Ajaliselt on mul praktika juuni kuuni. Kuid nii pikalt mul ei lähe kuna käin iga päev praktikal.

Praktikal olles olen ma teinud mitmeid erinevaid asju. Olen võtnud haiglasse patsiente, viinud opile ja toonud opilt, teinud sidemeid, võtnud verd, teinud süsti. Ütleks nii põhiasju. Vaadelnud olen mitme kirurgi punktsiooni. Antud juhtudel on võetud siis põlve seest naha seest ja naha alt verd süstlaga välja. Midagi väga erilisemat ei ole ma teinud. Kateetri panekust olen ma eemale hiilinud ja korduvalt. See tundub ainuke asi millega ma hetkel ei suuda hakkama saada. Praktika lõpuks olen ma endale lubanud, et mõned korrad astun üle oma tundest ja teen selle ära.

Mis mind ükspäev rõõmustama pani oli see, et praktikal oli ka teine II kursuse praktikant. Pidime võtma ühelt patsiendilt verd. Kuna ma eelnev päev võtsin verd ja teine praktikant ei olnud too päev tööl siis lubasin tal võtta. Tema ei saanud kahjuks sellega hakkama. Ma ei taha nüüd eputada ega midagi. Kõigil võib juhtuda, et ei saa kätte või veresoon torgatakse läbi. See on täiesti normaalne kuid ma olin selle üle õnnelik, et mina sain hakkama ja ma sain vere kätte. Viimasel ajal on mul halvasti läinud ja see tõesti tegi mind rõõmsaks, et tegin midagi hästi.

See oli see tekst mida alustasin üks päev praktikal olles. Nüüd on mul aga meeletult kurb ja kõik on kardinaalselt muutunud. Ma sain reedel teada, et meie haigla ei võta alates esmaspäevast praktikante vastu. Kui kauaks ei oska keegi öelda. Õhus on palju erinevaid küsimusi. Mis minust saab? Mis minu õpingutest saab? Mis saab minu praktikast? Keegi vastuseid veel ei tea. See hirmutab mind mõnes mõttes.

Olen oodanud praktika postitusega ja siiani ei tea vastuseid. Reedel, peale teada saamist helistasin ja kirjutasin kooli. Kool ei võtnud vastu kõnesid. Helistasin mitmele numbrile ja mitu korda. Koolist saadud kirjad suunav edasi teistele kirjutama. Üldises infos oli kirjas, et peab kirjutama õppekava juhile ja/või praktikaspetsialistile. Mõlemale saatsin ma laupäeval info kuid ma ei arvagi, et peavad tegelema meilide vastamisega nädalavahetusel. Nüüd esmaspäeval sain ma praktikaspetsialistilt vastuse, et uuri õppekava juhilt. Milleks siis panna infosse kiri, et uurida praktikaspetsialistilt kui vastuseid ei tea? Igatahes on kõigile olukord väga uus ja esmakordne. Õudne on see teadmatus.

Viimane kiri mille sain ma kooli poolt on see, et saan minna vabatahtlikuks koroonahaigete diagnoosimisele, ravimisele ja hooldamisele. Tänan aga EI! Öeldakse, et selle kaudu saab praktika arvestatud aga nagu liiga palju on mille nimel riskida. Mina ennast haigestuma ei vii. Veel vähem lapse kõrvalt. Lisaks sain teada, et see osakond kus ma praktikat teen läheb üle üldse kinni niisiis ei ole minu mure enam nii suur ka. Kuidas need inimesed hakkama saavad kuna see on nende põhitöö. Mina käisin praktikal aga ilma rahata ja otseselt ei kaota ju midagi võrreldes nendega. Niisiis olukord on täitsa p*****.