Oktoober on mulle alati meeldinud. See on selline ilus periood kus kõik läheb kollakas punaseks. Vahel näeb isegi lund. Mis veel põhiline, et siis on mul ka sünnipäev. Muidugi viimased 4 aastat on mul suht ükskõik selle kohapealt olnud ja oli ka sellel aastal.

Kuu alguses sai käidud ära kiirel Iirimaa reisil. Külastasime Dublin’it. Lennupiletid leidsime sinna maruodavalt – 50€ nägu. Majutus läks teine pool. Kohapeal saime oldud kolm päeva. Reis oli üsna huvitav ja lähemalt kirjutan sellest ka millalgi. Kõige pealt tahaksin järgi jõuda ajaliselt blogimisega. Kaotatud aega tagasi ei saa võita kuid saan vähemalt seda pakkuda. Kas või enda jaoks.

Kuna ma olin enne nii löödud ühest tülist siis ei tahtnud ma sünnipäeva üldse pidada kuid siiski mul oli tahtmine pidada. Saingi siis tehtud väikse istumise. Ma olin rahul, et see toimus aga ma polnud üldse õnnelik. Ma olin eelnevad kaks nädalat olnud masenduses ja järsku oli minu sünnipäev. Minu meelest ei läinud mu sünnipäev ka nii nagu oleksin tahtnud plaanida. Niisiis ütleks, et see oli lihtsalt üks sööming, nii öelda istung. Kuid siiski tore, et midagi üldse oli. Ja kuna kõik oli nii viimasel minutil siis tean, et mõned ehk isegi solvusid, et ma ei kutsunud. Vabandust selle pärast! Ma ei oska isegi öelda midagi selle peale. Ilmselt sellepärast, et kõik oli nii viimasel hetkel.

Mis veel oli tippsündmus. Ma jõin õlut ja tegin remonti. Ma tegin oma suurest toast kaks väiksest tuba. Ehitasin vaheseina. Karkass tuli siis metallist. Plaadid peale, seina sisse tuli kaks lülitit ja kahene stepsel. Minu poolel on siis üks lüliti seinatule jaoks ja kahene stepsel. Hanna poolel tema toa laetule lüliti. Enda poolel tegin remondi. Vahetasin tapeedid ära. Ainukesed asjad mida veel teha oleks vaja on laeliistud, ukseliistud, teleka juhe panna ilusasti jooksma, et see ei jookseks läbi toa.

Hanna poolel panin vaid vaheseinale tapeedi ja selle värvisin roosaks. Rohkem ma Hanna toaga vaeva ei näinud. Lubasin Hannale ühel ajal teha tapeedi valiku aga sinna maani pole ma jõudnud. Kui juba shoppamiseks läheb siis valin enda toale ka liistud ära.

Oma tuppa olen selle ajaga saanud ka voodi ostetud ja mõnusa paksu madratsi. Olen aega ajalt sorteerinud oma asju ja paljud asjad ka minema visanud kuid alati tundub, et peale sorteerimist oleks mul justkui asju rohkem juurde tulnud kui minema visanud. Väga veider. Peaksin leidma endale nüüd kapikese kuhu sorteerida kõik dokumendid ja vajalikud asjad. Pean lähiajal tegema ka suurema sorteerimise ja südame kõvaks tegema ning visakama ka tahetud asjad ära kuna lihtsalt ei ole enam ruumi, et hoiustada. Kindlasti peaksin ostma mingi hoiustus kastid, mida saaksin siis vajadusel hoida voodi all, kapis või koridori kapis. Koridori kappi on Hanna riietest palju sorteerida, müüa.

Kuid mis puudutab veel konkreetselt oktoobrit siis sain käidud ka kahel sünnipäeval. Üks oli mu sõbranna kuti sünnipäev ja teine tuttava sünnipäev kus ma olin tegelikult pigem +1. Sõbranna kuti sünnipäev oli Katleris ja see toimus üllatuspeona. Tuttava sünnipäev oli renditud kohas.

Üllatuspidu oli lahe selle poolest, et sünnipäeva laps ei teadnud sellest midagi. Meie olime valmistanud peopaiga ilusasti ette. Toidud pannud valmis, õhupallid ülesse. Kui sünnipäeva laps tuli siis me hüppasime välja. See oli väga lahe, sest sünnipäevaline ehmus ära ja oli väga õnnelik. Kõik oli veel parem kui tavaliselt filmides. Mingit ebameeldivat hetke ei tulnud mis tavaliselt filmides oli.

Tuttaval oli sünnipäev aga renditud kohas. Seal oli suur ruum, kus olid istekohad ja palju süüa. Kahju on sellest, et keegi väga ei istunud vaid pigem inimesed viibisid erinevate kampadega kuskil. Samas on see loogiline kui on palju eri seltskondi koos aga samas oleks see hästi tore olnud kui oleks selline hetkeline istumine laua taga. Kuid muidu sünnipäev oli äärmiselt lahe. Need kes tahtsid said minna sauna ja ujuma. Seal oli ka bassein.

Minu oktoobrikuu lõppes sellega, et mu auto läks peaaegu põlema. Jah, minu uuem auto. Selleks ajaks olin oma endise auto juba müüdud saanud. Veider oli see, et auto käis just remondis. Vahetati suportid ja sarniirid. Minu terve sünnipäeva raha läks auto remondi alla. See oli masendav, sest tegelikult oleksin tahtnud selle raha eest teha midagi endale toredat. Aga jaa, mõni päev peale remonti hakkas autosse tulema hullu haisu. Alguses ma ei saanud aru mis värk on, et kas õues keegi põletab miskit või tõesti asi minu autos. Ma sõitsin siis kodupoe parklasse ja võtsin autol võtme eest. Mul läheb siis automaatselt tuled põlema ja näen kuidas ma olen paksu tossu sees. Ma tegin ukse lahti ja nägin kuidas see toss vajus mu autost välja. See oli nii kohutav ja ajas köhima. Nägin kuidas kapoti all suitses. Tegin siis kapoti lahti ja vaatasin ringi. Midagi otseselt ei näinud. Tossas küll aga ei tuvastanud õiget kohta. Helistasin siis empsile kes omakorda ütles Argole, et mul mingi jama. Argo kihutas minu juurde nii kiirelt kui sai. Kohale jõudes auto ikka suitses. Ma mõtlesin samal ajal, et kas peaks minema autost välja seisma. Ma see aeg istusin seal autos tossu sees. Õues oli aga väga külm niisiis ei tahtnud ka väga väljas oodata. Lõpuks kui Argo jõudis siis hakkas uurima mu autot. Nägime tossu ja üritasime tuvastada. Argo tahtis mul üht ratast alt keerata niisiis otsisin tungrauda. Auto oli mul tagant täis – käru ja muu kola. Kui ma selle ülesse leidsin siis Argo tõstis autol üht ratast. Kuskilt ratta ja mingi asjanduse vahelt leidis mingi riide laadse asjanduse mis oli ääre pealt põlema läinud. See lapp hõõgus. Argo tallus selle lapi peal. Selleks hetkeks jäi küll korraks südamest takt vahele. Mõtlen kui hullusti oleks võinud see lõppeda. Kas sisetunnet tasuks siis uskuda kui ma ennem tahtsin Hannaga autost minema minna aga tagasi hoidis külm? Õppisin sellest seda, et kui tekib ikka selline tunne siis tuleb ikkagi tegutseda. Kunagi ei tea. Jäin veel mõtlema, et kui tulekustutit vaja siis mul läheks selle leidmiseks äärmiselt kaua aega. Ilmselt sama kaua kui seda tungrauda.