Islandi reis tuli suhteliselt üllatusena. Planeerisime seda mõnda aega ette kuid mitte väga pikalt. Sisemuses tahtsime küll minna Islandile aga kunagi ei tulnud seda head võimalust. Head võimalust kasutasime nii, et leidsime odavamad piletid kui muidu sellel perioodil kuid piletid siiski väga odavad ei olnud. Meid motiveeris veel minu ristiema ja tema mehe reis Islandile. Kahjuks nendega samal ajal minna ei saanud kuid kui nad tagasi tulid siis juba mõne päeva pärast läksime isegi Islandile.

Meie reis hakkas nii, et me sõitsime minu autoga Läti. Parkisime lennujaama lähistel – ParkSmart parklas. Parkimine selles parklas on 24H ja maksab 3.5€. Parklast läheb väike minibuss, mis sõidab lennujaama juurde. Me kohe selle bussi peale ei läinud kuna tahtsime näha ka Riia linna. Meil oli kuskil 3 tundi aega enne kui lennujaama oli vaja minna. Otsustasime, et avastame Riia linna. Sõitsime taksoga vanalinna.

Vanalinnas vaatasime ringi, tegime väikse pausi ja sõime ning vaatasime kirikuid. Ühes kohas nägin ma elektrilist tõukeratast. Otsustasime võtta selle ja väheke sõita. Kaua me sellega ei sõitnud kuna vanalinnas oli väga keeruline tee. Varsti oli ka aeg minna lennujaama parklasse tagasi.

Parklas olles võtsime oma kohvrid ja meid sõidutati bussiga lennujaama. Lennujaamas passisime suht kaua aega. Kartsin Hanna pärast kuna meil ei olnud käru. See oli Hanna esimene reis, kus ei ole käru kaasas. Ma väga kartsin tema pärast, et pean pärast süles tassima. Olin ostnud selleks ühe Tula Toddler koti, millega saab ta selga võtta. Kotti lennujaamas ma siiski ei kasutanud. Peale turvakontrolli olid Riia lennujaamas kärupark ja sealt võtsime ühe käru.

Kärusid lennujaamas on palju kuid ilmselt mitte piisavalt kõigile, kui neid kõigil lastel vaja oleks. Sellel momendil kui meie läksime oli neid umbes 15 tükki. Koridori peal nägin seismas ka paari. Seisukord tundub kesine. Esimest käru võttes ei töötanud esirattad ja hästi raske oli lükata. Õnneks teisega läks paremini. Teine toimis ilusasti.

Lennujaamas istudes on kaks valikut. Kas aeg läheb väga kiirelt või aeg läheb väga aeglaselt. Meil läks aeg väga kiirelt. Juba pidimegi valmistuma väravasse minekuga. Väravas seisis nii palju inimesi. Kartsime oma kohvrite osas, et äkki on meil mõõdust väljas. Õnneks sellel korral ei kontrollitud. Emps ja Andri olid selleks ostnud uued kohvrid. Emps tahtis nii kui nii uut kohvrit ja Andril ei olnud kohvrit üldse. Mis puudutab minu kohvrit siis minul olid mõned sendimeetrid mõõdust üle. Lennukisse igatahes nendega saime.

Kohale jõudsime siis Islandil oli valge. Islandil on kell meist 3 tundi taga. Ehk me jõudsime sinna kella 20 aeg õhtul kui meil Eestis oli kell 23. Me hakkasime otsima kohta kust kohast me peaksime saama rendiauto kätte. Sellega läks meil veidikene aega kuna ei suutnud kohe üles leida meie autorendi firmat. Lõpuks sammusime oma rendiauto firma poole ja vaatasime, et meid viib kohale buss. Saime väikest bussisõitu tunda ja juba olimegi rendikoha juures.

Auto rendiga läks ka päris pikalt aega kuna lisaks meile oli seal veel inimesi, kes soovisid autot tagastada või saada. Õnneks oli seal istumiskohad ja saime jalga puhata. Lisaks saime tasuta võtta kuumajooke. Mina ja lapsed võtsime kakao ning emps kohvi.

Meie rendi autoks oli Volkswagen Polo. Paberimajandus oli suhteliselt kiire. Kahetsesime, et ei võtnud lisa kindlustust kuid tegelikult läks meil väga õnneks ja midagi ei juhtunud.

Me sõitsime autoga otsemaid majutusse. Tee sinna oli kuskil 1h. Majutusega oli väike probleem. Me olime saanud meili aga kuna me olime välismaal siis me ei hoidnud netti sees ja me ei näinud kohe meili. Helistades keegi ei teadnud midagi jne. Lõpuks ikkagi lahenes ja saime ilusasti tuppa.

DAY 2

Ärkasime Islandi kellaaja järgi päris varakult. Me sõime ja liikusime majutust välja. Edasi võtsime suuna Thingvellir’i rahvusparki. Seal oli päris palju ilusaid vaateid igale poole. Saime ronida ja teha erinevaid pilte.

Edasi liikusime Geisri juurde. Seal piirkonnas oli päris paks ja soe õhk. Nägime kuidas maa seest Geiser vett ja auru välja purskas. Purse oli väga kuuma õhuga. Igal pool olid sildid, et vesi võib sealses piirkonnas olla 80-100 kraadi. Veepurset nägime lausa neli korda. Ühel korral purskas lausa kolm korda järjest. Viimasel korral nägime mäe otsast. Seal kõrval on suur mägi, mille otsa saab ronida.

Gullfoss nägime me järgmisena. See on siis suur juga, mis on meeletult ilus. Vikipeedia andmetel on juga 32 meetrit kõrge ja 20 meetrit lai. Igas sekundis kukub joast alla keskmiselt umbes 140 000 liitrit vett. Meie seda juga siiski väga kaua vaatama ei jäänud kuna meil oli tempo peal kuid võimalus oli käia seal ringi, minna lähemale ja vaadata kõrgemalt. Meie olime vaid ühel tasandil.

Järgmisena külastasime musta liivaga randa. Tõesti terve see koht oli kaetud musta liivaga kui ka musta värvi kividega. Randa ujuma ei tohtinud minna kuna need lained on seal ohtlikud. Tekib keeris või miskit sellist. Rannas oli ka teadete tahvel, kus oli pandud pilte õnnetustest, kes on ujuma läinud.

Jökulsárlón’is asuvad jäämäed vee peal. See on omaette vaatamisväärsus. Need on nii võimsad ja huvitavad. Seal kõrval peaks olema ka Diamond beach ehk jäätükkidest rand. Kahjuks seda me vaatama ei saanud minna kuna majutusasutus ootas meid.

Me sellel päeval ei teadnud üldse kuhu me ööseks jääme. Kas magame autos ja sõidame järgmisel päeval edasi või võtame mingi majutuse. Lapsed siiski soovisid majutust ja läksime seda teed. Me helistasime ühte majutusse, kus sai sisse registreerida kella 00:00 ajal. See inimene oli nii vastutulelik ja ootas meid umbes 15 minutit peale 00. Tänu sellele inimesele saime endale peavarju kuna muu oli kõik välja müüdud või meist liiga kaugel või liiga kallis. Niisiis saime sealse majutuse. Voodisse jõudsime kell 00:23 ehk Eesti aeg 03:23.

DAY3

Hommikul otsustasime tutvuda majutuse piirkonnaga. Käia poes ja teha süüa. Meie majutus oli köögiga. Nimelt oli köök koridoris kõigile kasutamiseks. Nii me saimegi söödud ja nähtud sealset piirkonda. Edasi pidime sõitma päris pika tee enne kui jõuame kuhugi vaatamisväärsuse juurde. Meie esimene vaatamisväärsus oligi Krafla.

Kraflasse jõudes oli ilm väga kole. Sadas väheke vihma ja oli udune. Pilved olid ka ja õues kraade oli 8. Me kõndisime mäe otsa ja sealt avanes vaade vulkaanikraatrile. See oli väga huvitav, vesi oli seal nii helesinine. Tegime mõned pildid ja sõitsime mäest veidikene alla poole. Seal oli liivane maa, kus olid mõned vee loigud. Seal haises tohutavalt. Maapind oli seal väga sopane.

Meie järgmiseks sihtkohaks oli ujumine. Läksime Myvatn looduslikku termaalveebasseini. See vesi on seal mineraalide rikas. Meil soovitati kõik ehted ära võtta kuna muidu nende värv oleks lihtsalt muutunud. Just nii muutus empsi nabaneet hõbedast süsimustaks kuna unustas selle ära võtta. Basseinis kraade oli 28-41 vahel ja õhutemperatuur oli vaid 8 kraadi. Ujumas oli inimesi palju.

Kuna põhja Islandil on vahemaad vaatamisväärsuste ja linnade vahel pikad siis sellel päeval me suurt midagi ära tehtud ei saanud. Sõitsime põhiliselt autoga, tegime poe ja tankla peatuseid. Tegime ka lihtsalt peatuseid, et vaadata ja nautida ilusat maastikku.

Kolmanda öö majutuse võtsime Akureyri. Me valisime välja endale apartemendi, kus oli kuum vann terrassil. Majutusse jõudes olime üsna pettunud kuna vaatasime, et bassein ei olegi vett täis ja oli meil veel probleemid ukse lukustamisega. Õnneks kohe kurja kirja ei saatnud kuigi kiri oli valmis kirjutatud. Emps palus uuesti, et ma vaatama läheks. Kui ma vaatama läksin siis avastasin nipi ukse lukustamisel. Kui soovisime ust lukustada siis pidime link tõstma üles poole ja see järel saime ukse lukku. Selles oligi kala. Kirja me siiski basseini kohta veel ei saatnud. Mõtlesime, et käime poes enne ära ja vaatame uuesti üle. Peale poes käiku avastasime üsna pea ka nupu kuidas kuuma vanni täis lasta. Nimelt oli terrassi ukse kõrval nupp, mida tuli siis sisse lülitada. Vesi hakkas kohe jooksma.

Majutuses sõime haikala, see maitses ja ei maitsenud ka. Mulle isiklikult see väga hullu maitsega ei tundunud. Teised arvasid siiski teisiti. Kohati kui närida seda siis tuleb selline hästi halb maitse aga minu tükkidel tulid ainult korraks. Emps jällegi väitis, et see jube maitse on koguaeg. Lapsed ei suutnud üldse süüa.

Mõne aja pärast oli kuum bassein valmis. Me lülitasime lülitist välja. Vahetasime riided ja läksime siis õue basseini. Nali oli selles, et selle ajaga, kui lülitasime lüliti välja ja vahetasime riideid, oli bassein veest poolenisti tühjaks jooksnud. Saime siis aru, et lüliti peab koguaeg sees oleme kuna see toodab basseini kuuma vett ja samal ajal laseb ka vett välja. See oligi selle kuuma vanni mõte.

Õhtul plaanisime varakult magama minna aga seda siiski ei juhtunud.

DAY 4

Hommikul pakkisime asjad kiirelt kokku ja tegime oma hommikused toimetused ära. Sõime ja juba oli kell nii palju, et pidime võtme tagastama. Me Akureyris nägime surnuaeda, kirikut, suuri kruiisilaevu ja veeparki. Vahepeal mõtlesime veeparki minna kuid ei jaksanud minna. Otsustasime väheke sõita Akureyris ringi.

Akureyrist välja sõidul nägime üht väga huvitavat mänguväljakut. Nimelt olid seal sellised batuudid nagu Vembu-Tembumaal. Mul need ka @peppermint007 instagrami highlightis. Peale selle peatuse tegime ka vahepeal veel kolm peatust. Kolmandal peatusel otsustasime autot pesta kuna nägime autopesu kohta. Lisaks otsustasime seal kohvikus ka süüa.

Hraunfossar joale nägime kuidas mitu erinevat väikest juga voolas suurde jõkke. Seal oli ilm ilus aga alguses väheke tibutas. Vaade sealt oli väga ilus. Samuti ka seal sai ümber ringi igal pool kõndida. Kuna olime suhteliselt kaua olnud autos siis otsustasime ka seal kandis kõndida. Kõik oli väga kaunis.

Teel Reykjaviki pidime läbima tunneli, mis oli vee all. See oli väga müstiline kuna enne pole sellisest tunnelist läbinud. Minu jaoks on see täiesti uskumatu. Reykjaviki jõudsime Eesti kella järgi kella 23:22ks kuid meie kell oli seal noor. Me otsustasime kõndida söömiskohta kus me olime laua broneerinud.  Lõpuks oli see kord kus olin planeerinud Tula lapse kandmiskotti kasutada päris eesmärgiga, milleks ma olin selle ostnud. Hanna oli autosõiduga magama jäänud ja ma sain ta koti sisse magama. See oli veidikene raske ülesanne aga samas sain ma ilusasti hakkama. Hanna magas peaaegu söögikohani.

Steakhouse oli söömiskoha nimi. Alguses me ei leidnud seda ülesse. Seda söömiskohta soovitas minu lasteaia kaaslane. Niisiis läksime sinna sööma eesmärgiga, et saada hobuse ja vaala liha. (Nüüd ilmselt saan peapesu kellegi käest). Emps võttis need ja tellis Andrile kana lihaga toidu. Mina ning Hanna piirdusime jäätisega. Andri jättis peaaegu oma toidu söömata kuna ta sai friikartulitest kõhu täis, emps oma toitu jagas meiega kuna ports oli nii suur ja samas tahtsime me kõik ka proovida liha. Hobuse lihast keeldusin juba algusest peale kuid koha peal ma siiski nõustusin ühe tüki võtma. Vaal meeldis mulle rohkem, oli hästi mahlane ja maitselt õrn kala ning hobune oli kuivem ja maitses nagu tavaline sealiha. Isegi kui lihatükke ei tea mis on mis siis saab maitstes aru kumb on kumb. Sarnased polnud üldse.

Peale toitu jalutasime Reykjavikis veidikene ringi. Peale väikest jalutuskäiku läksime oma majutusse. Majutusse jõudsime taaskord nii hilja, et läksime koheselt magama.

DAY 5

Hommikul ärkasime varakult kuna meie majutuse välja registreerimine oli kell 10:00. Äratus oli varakult, sõime ja andsime oma võtme ära. Läksime poodidesse ja kõndisime vanalinnas. Käisime muuseumides.

Peale lõunat läksime vabaõhumuuseumisse. See oli väga väga lahe. Territoorium oli täpselt paras, majad olid üsna kõrvuti. Töötajad olid vanaaegselt riides. Seal viibides tekkis selline maakoha hõng sisse. Lapsed olid rõõmsad. Mõned lapsed said toita ka loomi. Lastele oli tehtud ka mänguplats ja maja, kus oli palju erinevaid mänguasju.

Viimaseks jätsime Blue Lagooni piirkonna. Otsustasime vaadata ka põhilise turistimagneti. Meie käisime päriselt ujumas Myvatn looduslikku termaalveebasseini ja jätsime selle tegemata kuid uudishimu oli endiselt ka sealse vastu. Niisiis käisime ainult vaatamas ja pildistamas.

Peale seda läksime autorendi kohta. Me tagastasime oma auto. Vahepeal kaotasime tähtsa paberi ära aga õnneks see polnud kadunud vaid kiiruga panin selle kohvrisse ja seejärel unustasin selle tegevuse. Kui auto olime tagastanud ja kõik okei siis viidi meid bussiga lennujaama.

Lennujaamas hakkasime uurima oma raha asju ja istusime lastega mänguplatsil. Mõne aja pärast kuuleme viimast kutsungit lennukile. Oi, kuidas me jooksime siis. Mul oli nii palju asju, et jube. Õnneks midagi maha ei unustanud. Mul oli juba täitsa hirm nahas, et jääme maha. Lõpuks kui väravasse jõudsime siis kontrolliti dokumente ja pileteid. Kui olime bussis siis Hanna nuttis, et jääme lennukist maha. Üritasin seletada, et see buss ongi justkui lennuk. Mõne aja pärast rahunes ka tema maha. Buss ootas veel paari inimest ja siis sõitsimegi lennuki juurde. Kahjuks sellel korral me kõrvuti ei saanud istuda. Isegi mitte lähestikku.

Riia lennujaama jõudsime 15 minutit varem kui pidime. Kokkuvõttes läks siiski rohkem aega kuna parkla bussi ootasime. Õnneks saime esimese bussi peale. Peale meid olid veel inimesed, kes pidid ootama järgmist bussi. Autosse juures pakkisime asjad autosse ja otsustasime, et sõidame kohe Tallinna. Mina olin roolis. Sõitsin siis Riia lennujaama parklast kuskil veidi enne kella 5 hommikul välja. Kell 10 hommikul jõudsime koju. Selle aja jooksul tegin ühe peatuse Ikla piiri juures. Ma ostsin siis energiajooki. Sõit Tallinna oli kohutav. Järgmisel korral tean, et kui lennuk nii varahommikul jõuab siis kindlasti soovitan majutus võtta ja paar tundi juurde magada. See on seda väärt, sest teel olles tundsin kuidas iga hetk silmad vajuvad kinni. Ootasin juba oma energiajooki ja peatust. Peale peatust läks väheke kergemaks aga see energiajook läks ka sekunditega alla. Kuskil 20km veel koju läksid müstiliselt kaua. See sõit oli kohutavalt piin! Soovitan palavalt majutust võtta või kasvõi telgis magada. Telk oli meil kaasas küll aga arvasin, et suudan.