Kollektiiv Naistekas käis Valgeranna Seikluspargis, mis asub Pärnu kesklinnast 9km kaugusel. See asub vahetult enne randa, metsatukas. Seiklusrada asus randa viiva tee kohal looklevate puude otsas. Samuti lähedal kulgeb samal alal ka terviserada, kui saab teha enne, vahepeal või pärast mõnusa jalutuskäigu või jooksuringi. Valgerand on väga looduskaunis paik.See koht oli üllatusi täis, sõna otseses mõttes. Valge rand, meri, vaatetorn, kõrged puud, mis peidavad endas suurepärased võimalusi ennast proovile panna ja avastada endas neid oskusi, mida ei teadnud endas olevat.

Seikluspargis oli kokku 6 rada. Iga kollektiivi liiga läbis seda erinevalt. Kaasas olid meil ka lapsed. Liivi lapsed, poisid (5 ja 7-aastane) piirdusid laste ja õppe rajaga, kuna siiski raskemad rajad osutus liiga raskeks just 7-aastasele (128cm), kes algul avaldas soovi proovida seda. Tema jaoks jäid osade atraktsioonide trossid/köied käeulatusest välja. Anneli poeg, kes on 8-aastane, ronis lisaks laste ja õppe rajale ka kolm raskemat rada. Minu tütar, kes on 3-aastane, läbi mitu korda laste rajad. Eriti meeldis talle trossiga alla lasta. Laste rada on piisavalt jõukohane ka 3-aastasele ja pakub väljakutset piisavalt igale vanusegrupile.

Laste jaoks oli see väga tore seiklus, neile jagus positiivseid emotsioone ja elevust sellest mitmeks päevaks. Nad said seal end väga hästi välja elada. Lapsed kipuvad unustama muidugi rakmete õiget kinnitamise järjekorda raja trosside külge. Seda tuleks kindlasti jälgida. Eriti kui lähed väiksema lapsega, kes veel kinnitusi nii väga kinni ei oska panna.

Töötajad olid sõbralikud ja professionaalsed. Instruktoreid on kohapeal piisavalt ja aitasid igal momendil, kui vajadus selleks oli, seega hätta ei tohiks keegi jääda. Saime põhjaliku ettevalmistuse intruktorilt ja varustus töötas hästi, et tekkinud kordagi hirmu oma ja enda laste turvalisuse pärast. Alati olime kinnitatud trossiga, kukkumine oleks olnud turvaline, jääd lihtsalt õhku rippuma.Isegi kui oled hirmust kange seal puu otsas siis tuuakse sind ikkagi sealt alla. Kahjuks pealt ei näinud kuidas seda teostatakse aga vähemalt saime vastuse oma küsimusele.

Anneli läbis seikluspargi õpperaja ja kolm raskemat rada. Tema sõnul oli see fantastiline. Iga rada oli erinev ja igal rajal oli midagi üllatavat. Tal tekkis selline hasart, tahaks veel, kõrgemale, kaugemale ja kiiremini. Samas oli ka natuke hirmus, pidi füüsiliselt ja vaimselt ennast proovile panema. Selline mõnus närvikõdi ja treening üheskoos. Kuna turvalisus on seal tõstetud esiplaanile, oli julge toimetada.

Liivi nautis täiel rinnal ronimist ja takistuste läbimist. Temajaoks oli see esmakordne kogemus käia ja turnida puude vahel. Liivi läbis radu 3. Liivi räägib, et on kõrgus kartlik, kuid seal seda ei tundnud. Rakmed andsid väga palju juurde kindlust.

Elise nõustub, et Seikluspark on väga huvitav vabaaja veetmise võimalus kogu perele. Isegi pere pisemad saavad adrenaliini koguse kätte. Rääkimata täiskasvanutest. Mina käisin kuuest rajast läbi neli rada. Lisaks veel ka õpperada. Iga rada oli omamoodi huvitav, mõned asjad kordusid kuid kõrguse vahe eelmiste radadega oli märgatav. Eriti meelde jäävaks jäi minu sõnul tarzani hüpe võrku. Seal tundsin ma tõeliselt suurt hirmu, et jäängi nüüd puu otsa kuna ei julge. Mõne aja pärast siiski tegin ära ning seiklus võis alata uuesti.

Ettevalmistuse kohapealt oleks tulnud koheselt mõelda läbi lisa varustuse pool ehk võta kaasa kindad või osta kindad kohapealt. Ilma kinnasteta peopesad muutuvad veidi hellaks. Kindlasti pole mõistlik ronida nahast jopega kuna trossid rikuvad selle ära. Kahjuks juhtus nii kahel inimesel.

Lisaks meie eelpool mainitud tegevustele on võimalus seikluspargis ka vabalangemise hüpet sooritada. Nii saab testida oma piire kuna platvorm on 10 meetri kõrgusel. Lisaks korraldab seikluspark ka ööronimist.

Kollektiiv Naistekaga võime julgelt soovitada imelist päeva Valgeranna Seikluspargis. Jäime igati külastusega rahule ja suur tänu Seikluspargi meeskonnale!Tegemis oli väga PÕNEVA, SPORTLIKU ja SEIKLUSLIKU elamusega!

Kollektiiv naisteka storyt saab vaadata -> siit või meie instagramist.