Esimene nädal 

Esimene päev ja kogu nädal oli ikka päris õudne. Mitte seda, et asi oleks kohutav vaid selles, et olen haiglaga väga võõras. Oma juhendajaid jälitasin ma peaaegu terve nädala kuna asjade asukohad ei tahtnud kuidagi meelde jääda. Samas ei julgenud midagi ka oma peaga teha, sest kartsin eksida. Kõige hullem “unenägu” oli see, et eksin maja peale ära koos patsiendiga. Õnneks ei ole seda veel juhtunud ja loodan, et ka tulevikus mitte.

Esimesest nädalast meeldejäävam hetk oligi see, et esimene päev läks nii nagu läks. See oli ikka päris ebameeldiv ja ei oodanud oma emalt sellist käitumist. Naljatamist siis kaka prooviga. Sellest kirjutasin lähemalt ka eelmisel praktika postituses.

Praktika lõpuni 232 tundi

Teine nädal

Teine nädal läks aina julgemaks. Enam vähem hakkasid kohad meelde jääma kuigi osaliselt oli vaja ka teise praktikandi tuge. Selles mõttes, et ei julgenud veel päris üksi koos patsiendiga kuhugile minna jne.

Meeldejäävam hetk kui ootasin röntgeni järjekorras 40 minutit kuna loeti saatekirja valesti ja meid suunati valesse kabineti.

Sellel nädalal toimus ka minu esimene 24 tundi valve, mis läks suurepäraselt. Öösel oli üks kell, muidu rahulik.

Praktika lõpuni 184 tundi

Kolmas nädal

Kolmanda nädalal olin rohkem julgem. Tegin asju rohkem oma peaga. Uskusin endasse, et saan hakkama asjadega ja ei kao kuhugile ära. Vähem hakkasin jälitama oma juhendajaid kuna käis pigem tööjaotamine. Rohkem patsientidega suhtlemist ja oli rohkem kindlustunnet.

Meeldejäävam hetk oli see, et soovisin peale 24 tunnist valvet veel 8 tunniks peale jääda kuid ajaliselt ei sobinud see mu emale, kes Hannat hoidis. Tekkis rohkem tunne, et tahan õppida ja olla haiglas.

Praktika lõpuni 136 tundi

Neljas nädal

Neljas nädal oli aktiivne kuid rahulikum kui eelnevalt kolm nädalat. Harjumus tempoga ja päeva plaan on peaaegu peas. Enam vähem tean, millal tuleb toit ja millal vaja kokku korjata.

Meeldejäävam hetk oli see, et ühel päeval ei olnud osakonnas ühtegi hooldajat ja kogu vastutus oli meie, praktikantide õlal. See oli väga huvitav kogemus ja eriline. Saime end justkui proovile panna. Paar asja unustasime ka ära – toidukapp õigel ajal kööki viia, kolmnurk operatsiooni tuppa.

Praktika lõpuni 88 tundi

Viies nädal

Viies nädal oli rahulik nädal. Rohkem ärevus oli mul India osas. Me ei teadnud viimase hetkeni kas minna või mitte. Lõpuks ikkagi läksime kuid mis puutub töösse siis see nädal läks maru kiirelt. 

Meeldejäävam hetk oli see, et kõik elasid kaasa meie reisile ja vaatasime põhiliselt flight24radarist lennukeid. 

Praktika lõpuni 56 tundi

Kuues nädal

Kuues nädal oli tulnud sisse juba rutiin. Enam ei vaadanudki, mis kell on ja oli juba sisemas tunne, mis, millal hakkab toimuma ja mida vaja teha on. 

Meeldejäävam hetk oli see kuidas nägime aknast mingit imelikku lennukit, mis tiirutas Tallinna kohal.

Praktika lõpuni 24 tundi

Seitsmes nädal

Selle nädala alguses käisin haiglas, täpsemalt emos. Olin terve nädal haige. 

Praktika lõpuni 24 tundi

Kaheksas nädal

Viimased kolm päeva olid huvitavad ja samas oli meeleolu pigem kurvameelne. Ei tahtnud üldse, et läbi saaks. Aeg läks ikka väga kiirelt.

Meelejäävam hetk oli operatsiooni pealt vaatamine. 

Praktika lõpuni 0 tundi. Praktika täielikult täidetud! Juhhei!

Üheksas nädal

Vaba, puhkus, ojeee!

Praktika täielikult täidetud! Juhhei!