Kollektiiv Naistekaga räägime lähemalt Kokose toodetest.

Kaisa sai proovida aelo vera juuksepalsam/mask brokoliõliga. Võiks ju arvata, et sellise koostisosaga juuksemaski ei sooviks üldse pähe panna. Mina ise, kes ei söö üldse brokolit, vähemalt arvan nii. Kuid ei tohiks võtta seda niiviisi. Niimoodi võib paljudest headest asjadest ilma jääda. Kuuldes Kaisa kogemust olen lausa vaimustatud sellest tootest. Toon ka Teieni tema juttu.

Mulle väga meeldib see palsam-mask. Mina kasutan maskina sedapidi, et enne määrin juuksed sellega kokku, lasen pead veidi seista ja siis pesen shampooniga maha. Jätab juuksed hästi siledaks ja läbi kammitavaks. Nii meeldib, et see on täielikult looduslik (100%) ja vegan.

Koosneb ta aloe vera geelist ja erinevatest looduslikest õlidest.

Meie teine kollektiivi liige sai proovida lausa kaks asja. Liivi proovis ära näo ja huulekaitse ning vesilahustuv šampoonipulbrit. Sellest kogemustest kirjutab Liivi ka lähemalt.

Näo ja huulekaitse on mõnusa tekstuuriga ja vaevu tuntava lõhnaga. See õrn lõhn meeldib väga, meenutab veidi esialgu kaneeli, kuid peagi on mõista, et see on astelpaju . Pakend on lihtsa disainiga, iseloomulik öko tootele. Selleks, et saaks kanda toodet näole tuleb vajutada näpuga põhja alt pulk üles, väga lihtne ja toimiv süsteem. Mõnel korral vajus pulk ise alla tagasi, kuid nüüd pean vajutama lõpus kergelt huultega selle alla ja siis saan korgi peale panna. Niisutab väga hästi kuivasid huuli. Külma ilmaga pakkus väga head kaitset näole ja huultele, ning sai jooksutrenni tehes väljas edukalt vältida katkiseid huuli ja külma ärritust. Talviti võib mu nahal tekkida kosmeetikast ärritust, kuid see toode oli hea ja õrn minu nahale, ei mingit ärritust. Olen väga rahul näo ja huulekaitse pulgaga.

Vesilahustuv šampooipulber vadakušampoon rohelise savi ja nõgesega oli väga huvitav kogemus. Pole kunagi enda šampooni lahust valmis seganud. Juhendi järgi tuleks panna pulbrit 2 teelusika täit, mina panin seda 4, kuigi mul on õhemad ja õlgadeni juuksed. Segasin selle käesooja veega, vett siis lisada soovitan teelusika kaupa, aeg ajalt segades, kuni moodustub selline kreemijam lahus. Lahus on lõhnatu ise ja pesemisel ei vahuta. Vahutamine ei iseloomusta kunagi puhastus/pesu omadusi.

Juuksed on pehmed ja siledad mõnusad peale pesu ja kuivamist. Tunduvad tihedamad. Jätsin meelega föönitamata, et näha kohevuse/tiheduse efekti. Juuksed püsivad kenasti puhtad ja värsked terve päeva. Jätsin samuti palsami kasutamata , et näha šampooni enda toimet. Juuksed ei ole elektrit täis, mis mind üllatab, kuid samas ka mitte, arvestades pulberšampooni koostist.

Mugavuse ja kiiruse osas, ei kasutaks ise šampooni tihti just põhjusel, et peab ise lahust segama ja laskma seista. Kuid kui on rahulikum päev või puhkepäev kasutaksin kindlasti arvestades toitained, looduslikke koostisosi ja toimet.

Headmeelt valmistab ka pakend, mis on valmistatud paberist/papist ja ka pulber, mis ei lase loodusesse kahjulikke aineid. Ja kui kogemata peaks alla neelama toodet, ei tee see ka kahju.

Mina sain ise proovida deodoranti bergamot ja laimiga. Deodoranti on kerge kanda ja tekitab alguses mõnusa kipitava tunde. Pannes deodoranti proovile sain positiivse tulemuse. Tõsiselt võttab ära ebameeldiva lõhna. Testitud ka 26kraadises Indias. Mulle väga meeldib, et tegemist on 100% ökoloogilise tootega. Isegi ümbris on läbi mõeldud keskkonna sõbralikult. Pakendi süsteem on sama mõttega nagu Liivi näo ja huulekaitse pulk. Minu arust väga hästi välja tulnud ja edaspidi minu lemmikum deodorant.