Ma sain olla tervelt nädal aega iPhone X telefoniga. Marcus ostis selle omale kuid sellegi poolest lubas mul kohe esimene nädal oma telefoni kasutada. Seda soosis siis täpsemalt kaitsevägi kuna ta pidi olema nädal aega järjest metsas ja ta ei tahtnud nii uut telefoni endaga kaasa võtta. Ilmselt muul põhjusel ei oleks ma seda nädalat ka saanud.

Kui ma oma SIM kaardi sisse panin siis endal oli selline ärevustunne, et see nädal saab põnev olema. Just nii ka oli. Olen algusest peale justkui vihanud neid sarvedega telefone. Minu jaoks olid need ikka väga koledad ning olen suure suuga rääkinud sellest, et mina küll kunagi iPhone X kasutama ei hakka. Nüüd ma oma “lubaduse” murdsin.

Alguses oli telefon väga harjumatu kasutada kuna nende süsteem on väga erinev iPhone 8 plus omast. Näiteks saan tuua alt libistav menüü, kus saab ekraani valguse tugevust muuta. iPhone X telefonil on see ülevalt paremalt poolt alla tõmmates. Alguses ikka väga raske ümber harjuda kuna harjunud mitu-mitu aastat ju teistmoodi tegema. Kuid tagant järgi saan öelda, et nädala lõpuks ei olnud ma ka väga harjunud selle liigutusega.

Kaamera on aga mega hea. Ma sain palju paremad pildid hämaramas kohas kui oma lutsuga. Värvid olid palju erksamad. Eriti mulle meeldis see, et portrait pilti saab teha ka selfie‘na.

Harjumatu oli samuti see, et X mudelil ei ole homenuppu. Seega kui soovid teha screen’i millestki siis saab teha seda volume up ja locknupuga. Samuti kui soovid telefoni välja lülitada siis tuleb hoida peal volume down ja locknuppu.

Mis mulle iPhone 8 plus juures väga meeldib on sõrmelugeja. See töötab enam vähem koheselt ja lisa liigutusi ei pea tegema. X mudelil sõrmelugejat ei ole aga selle asemel on näo tuvastus, mis on tegelikult veel parem kuid mulle ei meeldi, et selle ajal peab ikkagi sõrmega üle ekraani lohistama. Samas kui ei peaks siis vinguksin vastupidi, et klahvid tulevad koguaeg lahti kui kaamera silm nägu näeb. Nädala lõpuks olin selle lisa liigutusega väga harjunud.

Kokkuvõttes on nüüd lood nii, et kes soovib mu iPhone 8 plus ära osta? Ma tahaks nüüd iPhone X vahelduseks enne kui lõplikult XS Maxi tahan.

Edit: Olen nädal aega nüüd oma telefoni kasutanud ja siiani tahan teha iPhone X liigutusi ja naeran omaette, et ikka veel justkui kasutaks iPhone X telefoni.

e39788e9-e3fd-4814-b277-f3d72c5bb6b7