Sellel korral sain proovida täiesti uut ja pöörast Emmaljunga NXT30 jalutuskäru. See on minu jaoks nii eriline sellepärast, et olen alati käinud suure kaarega mööda Emmaljunga kärudest. Põhjust ma justkui ei oska öeldagi kuid alati olen mõelnud, et Emmaljunga ei saa kunagi minu käruks. Kokkuvõttes ütlen, et võtan heaga tagasi oma Baby Jogger City Elite käru, mis vahetusse andsin.

Emmaljunga käru meeldib mulle oma kompaktsuse poolest. See käru võtab tõesti vähe ruumi kuid arvestades tema kaalu ja kokku panekut ei meeldi see mulle üldse. Kaalu poolest on raske – 12.9kg, kuid tegelikult tõstes ei tundu üldse, et käru nii palju kaaluks. Kokku panekuga on see, et mulle väga meeldivad sellised kärud mida saab kiirelt ja lihtsalt kokku panna. NXT30 mudeliga on see keerulisem kui näha paistab. Esimest korda kokku pannes möllasin tükk aega enne kui pihta sain kuidas see käib. Sellepärast mulle ei meeldi üldse need kärud, millega peab tegema nii palju lisa liigutusi. Niisiis ostes kindlasti kaaluda kas need kriteeriumid (kaal, kokku panek) on sulle tähtsad.

Käepide on väga omapärase kujuga. See teeb käru omapäraseks. Mulle meeldib see, et kui käepide reguleerida kõige madalama asendi peale siis saab ka väike laps lükata. Mis minu silmis miinuseks jäi oli see, et käepide oleks võinud olla veidi kõrgemal. Võibolla harjusin ma oma suurte kärudega ära ja sellepärast justkui näen seda miinusena. Mind see häirima kokkuvõtteks ei hakka niisiis ma täitsa miinuseks seda ei loe kah kuna ma sõidu ajal vaid ühe korra lõin oma jala vastu raami ära. Mis mulle veel meeldib on see, et käepide tuleb teleskoop süsteemiga raamist välja ja ka seda saab erinevasse asendisse panna.

Kaarvarjust nii palju, et mulle ei meeldinud selle pikendus lukusüsteemiga. Ma tean, et paljudel kärudel on lukuga ja ma ausalt öeldes ei teagi ühtegi käru, mida saab pikendada ilma lukuta. Kui iste on pooleldi istuvas asendis siis kaarvarju lukk on nii vales kohas. Eriti kui oled juba tükk aega külmas kliimas olnud siis näpud külmuvad ära ning siis on seda lukku väga halb lahti teha. Mina ei saanud sellega hakkama ja tänu sellele ma üldse seda pikendust sellel hetkel ei vaadanudki. Kelle jaoks miinus, kelle jaoks mitte. Muidu kaarvari on täitsa arvestava suurusega ja ilmselt kui oleks see käru täitsa minu oma siis hoiaksin pikendust koguaeg lahti.

Edasi istumisosa juurde. Ma ei suutnud kuidagi välja mõelda kuidas see iste magavasse asendisse läheb, et ka 6 kuune laps (oskab istuda) saaks seal magada. Mulle justkui tundus, et see iste ei mahu kuidagi kahe raami pulga vahelt läbi. Ma proovisin mitu korda aga ma ei suutnud seda nii alla lasta. Ringkäigu lõpuni arvasingi, et see ongi kõige lamavam asend nagu mul oli. Ma olin nii šhokis, et mismoodi sinna 6 kuune sisse pannakse. Lõpuks hiljem, kui last polnud peal sain ma reguleerida istumisosa.  Istumisosa on üsna tugeva põhjaga. Seljatoel on 3 eri kallet ja jalatoel on samuti 3 eri asendit. Jalatoe jalanõude osa juures on nahk. Seda on kerge puhastada kui porised jalanõud on kokku puutunud.

Turvakaar on sellel kärul väga huvitav. See on omamoodi ja üks esimesi kärusid, mida olen proovinud sellise turvakaarega. Mulle ja Hannale see väga meeldis. Kui turvakaart eemaldada jääb ikkagi pool turvakaart istme sisse. See meid ei häirinud aga kardan, et kui Hanna oleks väiksem see hakkaks mind segama. Turvarihmad on 5-punktilise süsteemiga.

Jalutuskäru raam on väga kena. Sellel on päris mõnus amordi süsteem kuid mitte kõige parem. Väikse käru kohta on väga mõnus. Pakikorv on selline, et Hanna mänguasi mahub ära ja paar asja veel. Siis on korv täis. Muidu pakikorvile ligi pääseb ilusasti. Lisaks mulle meeldib, et kärul on erinevaid salataskuid istumisosal.

Kokku pannes võtab väga vähe ruumi. Külje peal on veel kinnitus, kui selle peale panna siis läheb veel kompaktsemaks. Raamilt saab eemaldada rattaid. Saab panna ka teisi rattad alla, nt täiskumm, õhkkumm. Esirattad on pöörlevad ja fikseeritavad. Ma ei julgenud kuidagi fikseerivasse asendisse panna kuna ma täpselt ei saanud aru kuidas seda peale panna. Ma ei tahtnud jõudu ka kasutada kuna mulle tundus, et seal pidi neid jõuga peale panema. Niisiis igaks juhuks ei näppinud neid üldse. Pärast teen veel katki.

Proovitud jalutuskäru oli väga hea lahti lükatud teel. Liikus ilusasti ka tee peal olevast lahtisest lumest. Nii kui lund oli natukene rohkem ja tee veidi konarlikum siis ei tahtnud kuidagi edasi liikuda. Proovitud kärul oli ecco rattad all. Mulle need isiklikult ei meeldinud kuna lume sees tegid üsna kõva häält. Videos on see ka ära toodud. Suur tahtmine oleks teisi rattaid ka veel proovida. Muidu jalutuskäru on selline mõnus, pisikene kuid lume sisse jääb veidikene lahjaks. Kui ainult lahti lükatud teel. Autokäruna ma ei kasutaks kuna ise sooviks rohkem sellist kergemat ja kiiremini kokku käivat käru. Poes sõitis väga hästi ja mõnusalt. Kui ma elaksin linnas siis ilmselt valiksin selle käru omale koju ja ilmselt koos õhkkummidega kuna veerevus lume sees on märksa parem. Mõeldes oma eluviisi peale, et ei ole väga hull kärutaja lumise ja tuisuse ilmaga siis ilmselt oleks see mulle ka kõige parem variant olnud.