Meie hommik algas varakult. Me ärkasime kell 6:30, et jõuda hiljemalt kella 8ks Tallinna Lennujaama. Ärgata oli raske kuid veel raskem oli magama jääda. Magama jäin ise kuskil kella 3 aeg öösel. Hanna aga jäi kell 23. Hommikul ei suutnud Hanna kuidagi ärgata. Lasin tal veel viimase minutini magada. Ma pidin ta lausa voodist välja tirima ja riideid selga toppima. Viimasel hetkel pakkisin veel viimased asjad kokku ja siis liikusime autoga lennujaama poole. Täitsa lennujaama me esimese hooga ei suundunud. Läksime vanaema juurest läbi kuna pidime koera sinna viima. Benno oleks muidu väga õnnetu olnud. Mina ise vanaema juurde sisse ei läinudki. Ma panin kollektiivi loosi pakid posti.

Edasi vurasime lennujaama. Lennujaamas läks kiirelt ja hästi. Sõit läks ka hästi. Andri ja Hanna istusid lennukis koos. Mina ja emps istusime nende seljataga. Nad mängisid ja rääkisid juttu. Tülli ei läinud ja keegi karjuma ka ei hakanud. Ma just kartsin seda, et äkki nad ei saa lennul hakkama. Lend kokku oli umbes 1h 15minutit. Tegelikuses jõudsime kohale varem.

Lennujaamast suundusime õue. Esimene plaan oli minna Varssavi loomaaeda. Me veel ei teadnud kuidas sinna minna, kas takso, bussi või rongiga. Küsisime esimese taksojuhi käest hinda ja ta ütles meile 20€. Ausalt öeldes olime me üllatunud, et 10km nii palju maksab. Sellist hinda kuuldes me otsustasime minna bussiga. Ma vaatasin google mapsist teekonda ja all oli kirjas, et uber sõidab sinna 27 kohaliku rahaga, mis teeb eurodes 6-7€. Otsustasime võtta uberi. Loomaaeda sõit oli kuskil 20minutiline sõitmine.

Loomaaia sooduspilet oli talvisel ajal 15PLN ja suvel 20PLN (3-5€). Täiskasvanu oli 20PLN ja 30PLN (5-8€). Hanna oli tasuta (alla 3 aasta ja vist oli ka kaasaarvatud). Andri maksis (8aastane). Nemad võtsid perepileti 50PLN ( sirka 13€).

Loomaaias nägime erinevaid loomi. Mõnes kohas öeldi, et see loomaaed oli jama. Minu ja meie reisisellidele see meeldis. Me üllatusime, et nägime nii lähedalt lõvi, tiigrit, rebase laadset, ninasarvikut, pingviine ja muid loomi. Mõnd looma nägime üldse esimest korda, näiteks nagu leemuri. Kurb oli see, et me ei leidnud juutide mälestusmärki ülesse. Miks meid üldse Poola üldse huvitama hakkas oli üks film, mis oli paar aastat tagasi kinodes. Pealkirjaks Loomaaia aedniku naine. See on tõsielu film. Soovitav vaadata!

Peale loomaaeda suundusime hullu vihmaga vanalinna poole. Mõtlesime algul uberi tellida aga Hanna oli just magama jäänud. Niisiis vihmaga kõndisime. Kõndida õnneks polnud palju. Teekond oli kuskil 1.2km. Vanalinna jõudes otsisime söögikohta. See oli raske katsumus kuna söögikohad olid suht täis. Lõpuks kolmandas kohas saime istuma. See oli ka nii, et üks mees seisis nurga peal ja kutsus meid. Muidu ei oleks üldse osanud leida. Meid juba hinnad ei huvitanud ja liikusime temaga kaasa. Saime kõige lahedama laua. See oli teistest veidi kõrgemal ja istusime peaaegu laes. Söögikoha teemaks olid kellad. Seinal oli hästi palju kellasid. Üks sein oli käekelladest kaetud. Hinnad olid suht okeid. Pere peale kokku läks sirka 35€ – ribi friikartulitega, pelmeenid juustuga, hapukapsas, kana salat, õlu ja kohv. Huvitav oli see, et menüüs olid ühed hinnad aga arvele tulid teised hinnad. Minu salat oli menüüs 27PLN ja arvele tuli 28.90 PLN. Niimoodi tuli kõikidele asjadele juurde.

Peale söömist sadu jäi vähemaks. Riided olid ka veidi rohkem kuivanud. Alustasime taas turisti elu. Käisime mõned tänavad läbi. Jõudsime justkui raekoja platsile. Nägi üsna sarnane Tallinna omaga ainult, et Varssavi oma on rohkem värvilisem. Majad olid eri värvi ja palju on jõulutulukesi. Tänavad on väga ilusad. Palju me ringi ei käinud kuna meil oli ka kohvrid kaasas. Majutusse registeerimine hakkas 15:30. Kuna otsustasime, et meil mõtekam kõndida taas 1.2km kui see, et võtta takso. Näeme siis rohkem vanalinna ja huvitavam ka. Lisaks on see väike maa. Mõne aja pärast pidime ikkagi vihmakeebid selga panema. Vihma tuli ikka korralikult. Kahetsesin, et Hanna kärule vihmakile ei ostnud. Samas ma ei raatsinud selleks üheks korraks raisata 20€. See “väike” teekond venis ikkagi päris pikale. Tunne oli nagu oleksime kõndinud mitu tundi kuskil jääkülmas vees. Selleks ajaks oli mul kätel ikka megakülm. Majutuse igastahes jõudsime. Toas oli üsna jahe kuna radikad olid miinimumis. Keerasime maksimumi ja jäime ootama. Me puhkasime kuskil tund ja suunudsime poodi. Poest ostsime toitu hommikuks kuna meie uus lend läheb ka varakult.

Poes oli kõik nii võõras. Samas ma ei osanud seal midagi valida. Ma võtsin kaks jogurtit. Ühe Hannale ja teise endale. Teised võtsid ka mingeid snäkke. Avo läks pärast koos lastega majutusse tagasi. Meie, empsiga suundusime Kultuuri ja Teaduste paleesse. See on kõrge hoone, kus 30ndal korrusel saab vaadata panoraam vaadet. Erilist vaadet me siiski ei näinud kuna vihmast oli kõik udune. Minu jaoks oli vaade natukene nigel aga ma saan aru, et ilm ei soosinud. Kuid sellegi poolest arvan, et seal peaks turist ära käima. Hind pole ka väga kallis. Sooduspilet 15PLN (sirka 3-4€).

Peale panoraami vaatamist võtsime Uberi. Sõitsime kuskil 1.2km. Käisime majutuse läheduses olevas mäkkist ja võtsime lastele happymeali. Hind oli seal 11PLN sentidega. Võtsin juurde ka jäätise. Maksin kokku veidi vähem kui 4€. Kui toidud olid käes siis läksime majutusse. Magama läksime kuskil kell 9 kuna äratus oli meil samuti 6:30. Uber tuli meile 7:10 ja lennujaama jõudsime 20 minutiga. Hind sinna veidi alla 6€.

Varssavis on kasutuses ka taxify aga selle hind on veidikene kõrgem. Eurodesse ümmardades pole vahe suur.

Uuesti Varssavisse tuleme reisi viimasel päeval. Täpsemalt siis 3.jaanuaril.