Sellel nädalavahetusel ei saanud Marcus välja ja mul oli suhteliselt igav nädalavahetus. Põhiliselt vaatasin Grey Anatoomiat ja vedelesin kodus. Ainuke tegusam päev oli laupäeval. Ma sellel päeval tegin oma autol ülevaatuse ära.

Laupäevane päev algas suhteliselt hilja kuna magasin päris pikalt. Järgmisena vaidlesin veidi Marcusega ülevaatuse pärast. Ühtäkki otsustasid, et käin ikkagi ülevaatusel ära. Kell oli sellel ajal suhteliselt palju ja otsisin kaua seda kohta, kus ma saaksin ülevaatust teha. Enamus läksid kinni suhteliselt varakult. Lõpuks leidsin sellise koha kuhu jõuaksin õigel ajal. Hind oli 40€ ja kordusülevaatus tasuta. Panustasin selle peale.

Enne ülevaatust käisin ma ka autopoes. Mul oli vaja numbrimärgile pirne kuna olid läbipõlenud. Kokkuvõttes külastasin kolme erinevat autopoodi, et leida just see sobilik pirn minu autosse. Kui ma selle poest lõpuks kätte sain siis üritasin seda ära vahetada. Parema poole sain vahetatud niimoodi, et lõhkusin kogemata ühe kinnituse ära. Vähemalt ma arvasin, et lõhkusin kuna üks tükike jäi mulle pihku. Tuli ise jäi ka jube nõrgalt pesasse, et kui ma oleks august läbi sõitnud siis terve see pesa oleks välja tulnud. Jätsin siis selle tule rahule ja läksin teise valgustuse juurde. Sellel oli kahjuks veekahjustus tulnud. See oli läinud selliseks helesiniseks-heleroheliseks. Sealt ma nägin ka seda klambrit, mis selle esimese valgustusega pihku jäi. Niisiis sain selle esimese tule parandatud teise tule järgi. Autot tööle pannes oligi nii, et vaid üks hakkas põlema. Ma vahepeal mõtlesin, et kas ikka minna tegema ülevaatust. Samas kui ma ei oleks läinud siis oleks esmaspäeval auto ilma ülevaatuseta. Otsustasin siiski minna, et kui kukun läbi siis saan vähemalt pikendust ja sõita esmaspäeval kooli.

Jõudsime sinna ülevaatus punkti ja pidime koheselt sisse sõitma. Tulin koos empsiga autost välja ja lapsed jäid autosse. Päris huvitav oli vaadata kuidas seda autot siis piinatakse. Eriti naljakas oli see moment kui hakati vaatama auto rehve. Küll liigutati rattaid sisse ja välja poole. Emps ütles selle peale, et miks peab autot niimoodi hargitama. See kõlas nii naljakalt kuna see vaatepilt oli tõesti naljakas.

Mina ise olin üpris kindel, et mu auto ei läbi ülevaatust. Samas mõtlesin natukene loogiliselt, et alles hiljuti vahetati mul pidurid ja stabilisaatorivardad, -kondid jne. Uued rehvid on all ja sild reguleeritud. No ei tohiks olla nii, et ei saa läbi. Mu emps oli aga kindel, et läbib.

Lõpuks töötaja ütles, et ta sõidab autoga maja ette. Läksime siis maja ette. Tema sõitis sinna ja emps istus autosse. Mina läksin koos töötajaga sisse. Ootasin seal veits ja läksin kassasse. Hakati rääkima, et stabilisaatorivarras vasakul pool hakkab roostetama vms, ma täpselt ei saanud aru kuna kuulsin ainult sõna, et hakkab müra tegema. Ma selle ajani ei teadnud ülevaatuse otsusest. Olin sellel ajal suhteliselt närvis ja ei julgenud küsida ega uurida selle kohta. Ma justkui ei tahtnud seda vastust kuulda. Igatahes üks tore naine kirjutas mulle selle vea üles ja kleepis autodokumenti. Täpselt sinna peale kus on kirjas, kas on läbitud või mitte. Järgmisena maksin oma summa ära ja liikusin autosse. Emps siis uuris, et kas auto sain läbi. Ma ei osanud talle midagi vastata, ma ütlesin vaid seda, et ma ei julgenud vaadata. Tema siis vaatas ja ütles, et auto läbis.

Edasi sõitsime linna. Parkisime auto ära ja liikusime edasi kinno. Hanna käis üle pika aja uuesti kinos ja võin öelda, et Hanna on arenenud. Ta suutis terve selle aja ühe koha peal istuda. Mingi hetk oli tal soov telefoni järgi. Ma usun, et tal hakkas siis igav sel hetkel. Käisime selle aja jooksul ka kahel korral vetsus. Esimene kord tegi Hanna mulle tünga ja teisel korral tegi häda.

Multikas mulle endale meeldis. Oli selline armas ja huvitav. Kuigi teist korda vaatama ei läheks. Kuid siiski lahe vaheldus niimoodi. Kuigi laupäeva õhtul arvasin, et tegemist on pühapäeva õhtuga. Ma pole ju harjunud olema ilma Marcuseta. Kui mu emps poleks öelnud, et homme on pühapäev siis ma ilmselt oleksin lasteaeda-kooli sõitnud. Huvitav oleks olnud, et millal ma oleksin avastanud, et tegemist on pühapäevaga. Kuigi jah, ma ei olnud sugugi õnnelik, et järgmine päev on veel vaba päev. Uskumatu aga nii oli!

#lapsepõlvepilt