Marcus sai taaskord linnaloale. Viimasel ajal olen üsa negatiivselt meelestatud kuna nii palju kohustusi on tulemas- kool, lasteaed, õppimine. Ma kardan põruda. Kõige rohkem ma kardan, et ma ei suuda hakkama saada oma emotsioonidega. See selleks, tuleb lihtsalt ära teha ja leida see aeg aga kui ajast jääb puudu on halvasti..

Augusti viimasel reedel tulime kõik kokku Samma külla. Marcus läks Tapalt Rakverre ja Markus tuli talle sinna järgi. Mina läksin koos Jana ja Danieliga. Me ise hakkasime suht hilja startima ja jõudsime kohale viimastena. Nii lahe oli näha Marcust sõjaväe riietuses mulle vastu tulemas. See võtab mul kohe põlve nõrgaks. Ta oli selle ajani nendes riietes kuna tal ei olnud vahetusriideid. Vahetusriided tõin mina talle Tallinnast. Kui Marcus mulle vastu tuli siis ta oli üsna õnnelik. Ma ei saanudki aru kas oli õnnelik minu pärast või vahetusriiete pärast.. okei, nali.

Markus grillis ja mõne aja pärast oli ka liha valmis. Läksime tuppa sööma kuna õues oli selleks ajaks juba üsna pime. Toas sõime ja jõime. Rääkisime juttu ning mõne aja pärast läksid mehed sauna. Mina, Kersti ja Jana koos kahe teise noormehega jäime laua taha mängu mängima. Kerstil on telefonis üks joomismäng ja me üritasime seda mängida. Olime vähekest aega mänginud kui jälle mehed tulid saunast meid segama. Segasid siis sellega, et panid muusika suht valjult mängima ja täiega tantsisid seal. Päris lahe oli neid vaadata.

Meie mäng lõppes siis sellega, et meil said joogid otsa. Üks meestest jõi terve viina ära selle mängu jooksul. Ma ei tea kui suur see pudel oli aga üsna kiirelt läks see. Ta veel pidi hommikul tööle minema ja ma ei tea kas ta jõudis tööle. Minul nii hullult ei läinud. Jõin ühe ginger joe ja ühe sex on the beach kokteili.

Kõige esimesena vajus ära peremees. Mõne aja pärast läksime ka magama. Mis mulle meeldis oli see, et kogu kamp läks suhteliselt üheaegselt magama. Kella 3 aeg ma juba magasin.

Mäletan läbi une, et mingi aeg tuli Markus meie tuppa ja kutsus jooma. Kõik karjusid ta peale, et mine magama. Küll uni teeb inimesed kurjaks 😀

Hommik hakkas suht varakult. Vedelesin tükka aega voodis enne kui kuskile jõudsin liigutada. Kui olin sellest faasist läbi tunginud siis läksin ka teiste juurde. Rääkisime veidikene juttu. Otsustasime, et peaksime minema poodi ja ostma nutellat. Mina, Kersti, Jana ja Marcus läksime poodi. Marcus tegeles taaraga. Meie vaatasime asjad välja mida oleks tarvis osta. Lõpuks maksime taaratšekiga, mina andsin veidi juurde ja ülejäänud maksis Kersti.

Tagasi jõudes hakkasime sööma. Söögiks oli pannkoogid. Peale määrisime nutellad. Pannkoogid olid väga head. Eriti koos nutellaga. See täitis nii kõhtu, et mul oli juba ühest kõht täis.

Otsustasime, et võiksime minna vaatama sealset piirkonda. Markus ütles, et me võiks minna Toolse linnusesse. Selle teekonna võtsimegi ette- mina, Kersti, Marcus ja Markus. Sõitsime autoga sinna. Auto jätsime parklasse ja edasi pidime minema jala. Jala kõndisime umbes 3-4 minutit.

Külastasime siis Toolse ordulinnust. Ehitati see 1471-1473 aastail. See on Eesti (Liivimaa) põhjapoolseim linnus. Ehitati see Toolse sadama kaitseks, mis oli tol ajal Rakvere mereväravaks. See oli keskajal oluline kaubitsemiskoht Rakvere ja Tartu kaupmeestele ja Viru vasallidele. Müüride kõrguseks oli 14m ja paksus 2m. Linnus õhiti Vene-Rootsi sõja ajal (1656-1661).

Väga lahe oli seal ringi vaadata ja mõelda, mis seal võis kunagi olla. Seal oli ka kirjas ka millises ruumis viibib. Hiljem läksime sinna “sadamasse”. Käisime seal kivide peal ja üritasime nii kaugele minna kui saime. Seal oli kuidagi nii mõnus ja rahulik. Vesi loksus ja vaade oli kaunis.

Peale linnuse käiku suundusime tagasi majakese poole. Ardi oli selle ajaga grilli valmis saanud ja liha küpsetatud. Sinna jõudes pidime vaid nõud õue tooma ja söömine võis alata. Liha oli mega hea ja nälg oli kuidagi mega suur. Kui söödud saime siis hakkasime vaikselt asju kokku pakkima ja nii AVR pidu saigi läbi.

Markus viis meid linna. Võtsime sealt auto ja sõitsime Marcuse vanaema juurde. Hanna oli Marcuse perega kui meie käisime ära. Kui meie jõudsime Marcuse vanaema juurde siis Hanna magas magusat und. Mõtlesin, et nii lahe oleks kui ilmume sinna ja Hanna teeb silmad lahti ning emme vaatab vastu. Kokkuvõttes oli see nii, et Hanna hakkas vinguma, et ma teda üles ajasin. Peale seda meenus, et pean Hannale ostma T-särgi ja jalanõud. Jalanõusi ma ei leidnudki ja särke ma ei vaadanudki. Selle asemel ostsime komme, krõpsu ja kaitsejaki, mida saab kasutada siis kui laps näiteks värvib vesivärvidega.

Tagasi Muugale jõudes me sõime ja hakkasime vaatama filmi. Me ei jõudnudki filmi lõpuni vaadata. Uni tuli peale.

Järgmisel päeval oli Marcuse ema sünnipäev. Me kinkisime talle spa puhkuse. Saab minna näohooldusesse ja kulla-pihkala keha hooldusesse ning tehakse massaaži. Lisaks siis spa sauna ja lõõgastuskeskusesse.

Peale söömist mängisime kaarte ja varsti oligi aeg seal maal, et pidi hakkama liikuma Tapa poole.