Olen ikkagi jõudnud otsusele, et peaksin minema õppima meditsiini. See on kuidagi mulle südamelähedane ja tundub justkui minu ala. Mu ema ikka räägib, et ma seda ei läheks õppima. Ta just sooviks, et ma läheks kuhugile majanduskooli ja vaataksin endale selle alalist elukutset. Ma isiklikult arvan, et mu ema on lihtsalt liiga kaua olnud meditsiini alal tööl ja sellepärast on tal sellest kopp ees. Varsti saab tal 16 aastat või juba ongi. Mina tunnen, et ma tahaksin just juba sellel alal töötada ja ei tahaks seda õppida. Mul on suur suur hirm just selle õppimise osas. Äkki ma ei suuda?!

4.juulil oli siis minu esimesed katsed Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis. Esimene katse oli mul ämmaemanda erialal. Sisse minnes kohe tundsin, et see ala ei ole mulle. Küsiti erinevaid küsimusi, tegime rühmatööd ja küsiti uuesti küsimusi. Tundsin, et  see grupivestlus läks mul täiesti metsa. Esiteks oli see, et ma ei valmistunud ette. Teiseks rääkisin seal ümmargust mulli ja ega ma päris täpselt ei teadnudki, miks ma tahan saada just ämmaemandaks. Ebaviisakas vast oleks öelda ka, et kui õe allale sisse ei saa siis ämmaemandus käib kah..

Järgmisena oli õe eriala vestlus. See toimus üksinda ja kestis max 10 minutit. Vestlusel sain ma maksimum punktid. Minu jaoks oli see suur üllatus kuna enda meelest läks ka see vestlus valesti. Ma rääkisin, et mu ema töötab ka meditsiini alal ja siis küsiti mingi trikiga küsimus ja ma vastasin sellele valesti. Igatahes mul jäi kuidagi selline ebamugavus sisse. Selline noritav tunne kuna küsiti ka õppekava kohta, millega ma ei olnud tutvunud jne.

Tartus oli sellesmõttes veidikene lihtsam. Läksid kohale. Tegid kohapeal testi ja läksid minema. Maksimum aeg 20 minutit. Üks test oli kahele erialale. Mina sain 11.67 punkti 17-nest ehk 69%.

Tallinna vastuse sai teada 13.juulil ja Tartu vastuse sai teada 16.juulil. Vastus tuli kinnitada 18.juuli kella 23:59ks. Kinnitasin oma vastuse suht viimasel minutil.

Ma olen koguaeg arvanud, et kui ma kooli sisse saan siis ma hüppan rõõmust lakke ja nutan õnnepisaraid aga mul paraku pole mitte mingit emotsiooni. Täielik tühjus. Samuti selle koha kinnitamisega. Kuidagi ei jaksanud seda kinnitust varem teha. Viimasel päeval lükkasin äratuskella mingil 9 korral edasi, et ma seda täitsa ära ei unustaks. Koha kinnitasin Tallinnas ja õe erialale.

Seoses kooliga tulevad omad mured ja probleemid. Esimene mure ongi Hannaga seoses, et kuidas tema hakkama saab lasteaias jne. Stressi tuleb kindlasti palju. Juba näiteks see, et praegu ei lähe õigel ajal magama ja suudan ennast halliks vihastada. Oeh, eks siis elu näitab..

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool

Ämmaemand – 49,40 punkti, pingereast 45s 184st.
Õde – 53,40 punkti , pingereast 63s 477st.

Maksimum punktid 55.

Tartu Tervishoiu Kõrgkool

Ämmemand- 71,46 punkti, pingereast 74s 153st
Õde- 71,46 punkti, pingereast 172s 388st

Maksimum punktid 100.

Sügisest siis hakkab minu kannapööre. Raske õppeaasta tuleb kindlasti. Raske töö Hannaga aga ikkagi.. olen tubli!

NB! Kes soovib veel hea hinnaga weekendi piletit osta siis kirjuta mulle kas facebooki või instagrami! Instagramis toimub ka weekendi pileti loosimine! Mine piilu!