Hommik algas nagu iga teine hommik. Sõime ja hakkasime sättima välja.

Esimene plaan oli mina Technopolis muuseumi. Me täitsa sisse ei läinudki. Jalutasime vähekest aega lihtsalt seal piirkonnas. Ka jalutada oli seal väga tore. Muidugi meeldis meile eriti laste turnimisplats. See oli päris kõrge ja liumägi oli päris pikk. Kui mina sealt hooga alla lasin siis hoog tuli nii suur, et oleksin pepu pidi maandunud liiva sisse. Lisaks käis seljast selline valu läbi, et pärast puus tükk aega valutas. Nii, et olen liiga vana selliste asjade jaoks.

Järgmisena tahtsime minna ühte teise muuseumi aga kohale minnes otsustasime ümber, et me siiski ei lähe sinna. Õnneks oli see meie järgmise sihtkoha lähedal, et ei teinudki suurt ringi sisse.

Edasine plaan oli minna Akropoli. Külastada sealset templit Parthenon. Tee sinna oli päris pikk ja väsitav kuna selja taha jäi neli päris pikka päeva, kus jalutasime väga pikalt. Oleks läinud sinna esimesel päeval siis ma arvan, et see ei oleks nii vaevaline olnud. See selleks, alla me ei andnud ja üles saime.

Kohale jõudes tuli välja, et Parthenon maksab päris palju. Hind sellel oli 20€. Õnneks oli minul rahvusvaheline õpilaspilet kaasas ja mina sain enda pileti tasuta. Mehed aga nautisid ilma kui mina seal templis käisin.

Vaade Lycabettus mäele

Peale seda külaskäiku läks Ateena minu jaoks veel huvitavamaks. Uskumatu millised ehitised. Minu jaoks oli see nii “vauu” ja see vaade.. imeline.

Peale seda kõndisime Akropolis muuseumi. Muuseumisse saamiseks tuleb läbida ka turvakontroll. Mehed jälle ootasid mind. Ka seal oli pilet vaja osta. Tavapilet oli 5€ ja õpilastele tasuta. Mina sain taaskord tasuta sisse.

Üritasin võimalikult kiiresti käia selle muuseumi läbi aga see oli nii nii suur, et ega ma väga ilusasti kõike ei suutnudki näha. Kuid kiiruga sain kaasa ka mõningad teadmised templi kohta. Tempel oli kunagi väga ilus ja värviline. Palju erinevaid kujukesi ja skulptuure. Templi sees seisis kunagi 13-meetrine kujuke. Mul mõned pildid on ka aga neid ma igaksjuhuks ei pane siia kuna muuseumi alguses oli märk, et pildistada ei tohi. Seda muidugi nägin siis kui ära hakkasin minema.

Peale kõike seda liikusime veel ringi. Läksime ühte kaubanduskeskusesse. Jõudsime sinna päris hilja, et saime vaadata vaid paar poodi sisse. Juba tulid turvad ja ajasid reaalselt inimesi poodidest välja. Ma pole mitte kunagi näinud nii palju inimesi kaubanduskeskuses. See oli minu jaoks väga jõhker.

Eriti tähelepanu äratas see, et ehtepoes sai vaid üks inimene sees olla ja siis pandi ka uks lukku.

Turvatöötajatel olid seal turvavestid seljas. Igal poel oli oma turvatöötaja ka veel lisaks. Vaid paaris poes puudus see.

Kuna jõudsime päris hilja sinna siis otsustasime minna järgmisel päeval uuesti. Kuid see polnud veel kõik. Leidsime sellise laheda korruse kus oli palju mängu aparaade ja lapsed mängisid seal. Ka meie saime seal kulutada raha. Eriti lahe ja kulukas aparaad oli see kus “oli” võimalus võita iphone telefoni.

Kaubanduskeskusest sõitsime metrooga koju. Õhtul käisime veel Goodys. Avastasime, et meie kodu lähistel on ka Goodys Burger. Oii kui hea meel oli meil. Kahjuks kohale minnes meie lemmikut pakkumist ei olnud. Nii lühikeseks jäigi meie rõõm. Samas oli hea kuna saime teist toitu maitsta. Ausalt öeldes see ei olnud üldse hea.

Koju jõudes kõht oli ikkagi veidikene tühi ja otsustasime minna magama. Järgmist päeva ootama 😊