Ma tean, et ei ole ammu kirjutanud postitust ja ausalt öeldes on mul veidikene kurb tulla tagasi just sellise postitusega. Kuid ma loodan, et toon sellega veidikene sooja 😄

Marcus, Meelis ja mina ostsime piletid veidikene enne kuud ette. Korteri broneerisime ise. Lend läks meil õhtul. Läksime vahemaandumisega. Esimene sõit oli Tallinn-Riia ja teine sõit Riia-Ateena. Esimene lend läks suhteliselt kiirelt ja hästi. Läti lennujaamas ootasime kuskil tund aega. Teine lend läks pikalt. Sõitsime väga kaua ja algus oli väga kõikuv. Õnneks ei raputanud kogu lennu aja. See oleks olnud väga õudne. Lennuk muidu ise oli moodsam kui tavaliselt on olnud. Rohkem ruumi jalgade juures ja sai panna rohkem pikali kui tavaliselt. Selle miinus oli ikka see, et pika aja peale see tunne kaob ära ja selg läheb ikka kangeks.

Tallinna vaade

Ateena lennujaama jõudsime 2:40. Meie apartmendi transport jõudis lennujaama kohale nii, et pidime teda kuskil 10 minutit ootama. Läksime auto peale ja sõidutas meid meie korterini. Peale seda läksime koheselt magama.

Hommikul ärkasime veidi enne kella 10. Ootasime omanikku, et ta saaks minu ID-kaardist pilti teha. Andis mõned juhised ja seletas lahti miks me teise asukoha peal olema. Olime vahetult enne tema tulemist kaardi pealt avastanud. Tuli välja, et neil mitu väga sarnaseid kortereid. Kuna me oleme kolmekesi siis otsustasid meid majutada veidi suuremasse korterisse. See on muidugi plus meile. Õnneks on nende vahe kõigest 800 meetrit ja see pole üldse suur kahju meile. Korteris on isegi võileiva grill. Oleme juba mitu korda kasutanud.

Peale omaniku külaskäiku läksime poodi, et lõpuks saada esimene korralik toit. Ostsime poest vajalikud asjad ja tulime korterisse sööma.

Meie esimene sihtpunkt oli Hellenic Motor muuseum. Pilet oli õpilasele 5€. Seal oli väga palju erinevaid autosi. Paljud olid väga huvitavad ja ilusad. Mõned nendest panen ka pildid ülesse.

Omonia väljak oli meie jaoks pettumus. Seal ei olnud mitte midagi. Lihtsalt selline suurem plats. Sellest ei kannatanud isegi pilti teha.

Sealt edasi kõndisime ühte muuseumisse. Tahtsime sinna minna aga otsustasime, et see muuseum meile huvi ei paku. Maja nägime ja käisime isegi sisehoovis. Seal oli väike kohvik ja igal pool olid mandariinipuud.

Otsustasime, et käime üle tänava olevas kaubamajas. Ega suurt sealgi ei osanud teha. Hinnad olid suht kallid. Vaatasin üht jopet Hannale ja hind oli 217€. Hiljem tahtsin teada ka ühe trikoo hinda. Võtsin julguse kokku, et vaadata ja minu üllatuseks oli hind 34€. Teise hinna kõrval justkui väga odav. Minust see sinna poodi jäi 😄

Sealt edasi kõndisime väheke ja olime jõudnud Hellenic parlamendi ette ja Syntagma väljakule. See väljak oli tõesti väga ilus. Väike purskkaev ja kõik see rohelus. Pargist mul pilti polegi. Vaid videod. Eks mõnel teisel päeval teeme.

Tagasiteel pandi terve see tee kinni kuna mingid inimesed hakkasid protestima. Öeldi Marcusele, et me ei läheks sinna kanti ja ei liiguks öösel ringi.

Seal väljakul nägime mäkki ja otsustasime, et peame midagi sööma. Marcusel ei olnud kõht tühi ja ta ei ostnud midagi. Toidu võtsime kaasa ja läksime seal kõrval olevasse avalikku aeda. Seal me sõime ja jõime. Seal olid olemas veekraanid. Veel nägime erinevat loodust ja loomi. Sinna keskele oli tehtud justkui mini loomaaed. Väga lahe. Mulle see väga meeldis.

Nägime ära ka Zappeioni. Sellest mul ka pilti pole. Järgmisena suundusime staadionile. Sissepääsuks oli raha vaja maksta aga me vaatasime väljast. Kuigi jah, seal sees võiks olla päris võimas tunne.

Peale seda kõndisime edasi. Tahtsime minna kodu poole aga ei läinud. Puhkasime jalga ja mõtlesime järgmist plaani. Plaan osutus selleks, et lähme sööma. Läksime kuhugile Goody’s Burger House kohta sööma. Suht hea oli. Esimene amps mulle ei meeldinud aga peale seda see imelik maitse kadus ära.

Ka peale söömist ei läinud veel koju. Kõndisime edasi ja jõudsime vist kuhugile täitsa vanalinna. Oli palju suveniiri poode. Käisime seal vaatamas.

Hiljem käisime vaatamas Hadrian’s Arch ja Olympian Zeus templit. Ühel päeval lähme kindlasti tagasi kuna lähedamalt me ei näinud.

Peale seda kõndisime niisama. Üritasime minna mäkke aga ei saanudki. Üks kohalik hoiatas meid varaste eest. Kõndisime siis kotid kõhu peal. Peale seda hakkasime tasapisi koju minema. Kodus mängisime väheke kaarte ja siis läksime magama.

Esimese päeva õhtuks olime väga väsinud. Kraade oli umbes 25-26. Kõndisime maha 17km. Nägime väga palju. See oli väga kurnav päev. Olime väga tublid. Mu ema isegi ütles, et pool on juba vaadatud 😄