Mu ema soovib osta endale korterit. Tahab kindlustada oma pensionipõlve. Me oleme otsinud korterit juba novembri kuust. See on päris pikk periood. On olnud rõõmustavaid hetki kui ka mõõnasid.

Üks nendest rõõmudest oli see, et leidsime sobiva asukohaga korteri. Broneering oli tehtud. Hindamisakt tehtud. Ootasime panga vastust. Pangast saime positiivse vastuse. Aga.. me siiski ei saanud seda korterit. Miks? Omanik ei võtnud telefoni mitu päeva vastu. Omanik praadis meid. Meil oli palju erinevaid emotsioone. Lõpuks tuli välja see, et omanik ei tahtnud seda müüa. Mõtles ümber. Niisiis kaotasime oma hindamisakti raha, mis ei olnud väike summa. Õnneks saime oma broneeringu raha tagasi kuid suur peavalu kaasnes sellega ikka.

Emps leidis uue pakkumise. Käis vaatamas ja oli aega otsustada järgmise päevani. Kahjuks müüdi see ära teisele inimesele. Taaskord jäi ilma.

Nüüd hiljuti leidis emps endale unistuste korteri. Ta ei oleks pidanud mitte mingit remonti tegema seal. Kõik oli juba tehtud. Korteri hind oli väga hea. Neil oli juba kokkulepitud. Tuli teine inimene ja pakkus empsi hinnast rohkem. Emps jäi taaskord korterist ilma.

Kas tõesti on tahtjaid nii palju? Täiesti uskumatu lugu. Niimoodi kolmest korterist ilma jääda. Tõesti oli tunne, et ei saagi korterit või lihtsalt meil ei vea. Või veab?

Eile märkasime ühte 3-toalist korterit. Täna käisime seda vaatamas. Ilge peldik on! Kuigi visioon on olemas. Teha on seal väga-väga palju. Igas toas on vaja vahetada põrandad, panna uus tapeet, pistikud-lülitid ja muud sellist. Omad plussid on selle korteri juures ka. Korter on väga valgusküllane; hea asukohaga; hea planeeringuga; välisuks, ukselukk, radikad, aknad ja torud vahetatud. Seda korterit vaatasime kõikidest korteritest kõige kauem. Me viibisime seal korteris peaaegu tund aega. Nüüd oleme terve õhtu mõelnud selle korteri peale. Kas võtta või mitte? Kuidas lood remondiga? Millised summad on seal taga? Mida teha? Kuidas teha?

Me oleme pannud kirja märkmepaberile asjad mida teha koos umbkaudse hindadega. Plaanis on ise enamus asjadega hakkama saada. Ma ei kujuta ette kuidas aga proovime. Kui väga hätta jääme siis eks palume abi ka.

Oleme praeguseks mõtteaega võtnud ja proovime selgusele jõuda..