Nagu eelmisest postitusest sai lugeda siis reedel alustasime potitreeninguga. Hanna tegi mähku sisse suure suure number 2 häda. Peale seda hakkasin lugema raamatut. Sain nii palju erinevaid näpunäiteid juurde. Hannal oli huvi õppida aga samas ei olnud ka huvi. Ma mässasin temaga peaaegu tund aega. Tuletasin talle koguaeg meelde.

Mingi hetk ma lihtsalt enam ei jaksanud ja läksin interneti. Järgmine hetk tuli Hanna mind kiusama. Ma ei teinud algus temast välja kuna mul oli juba nii suur väsimus. Lõpuks kiusas mind nii palju, et vihastasin ja tahtsin toast minema minna. Teel välja nägin, et Hanna oli teinud oma häda ära. Ma olin väga väga õnnelik. Hanna oli väga õnnelik! Kõik kiitsid teda. Hannale meeldis see ja hakkas tegema edaspidi potti. Muidugi oli ka märgi pükse kuid põhiliselt läks ikkagi potti ja seda tegevust oli ikkagi rohkem.

Kaks päeva tegi kõike ilusasti. Marcuse juures tegi ka ilusasti. Üllataval kombel suutis isegi number 2 häda teha potti. Ma olin lausa väga õnnelik ja uhke. Hanna hoidis kinni oma häda ka öösel. Mitte ühtegi piiska ei tulnud voodisse. Nii kodus kui ka Marcuse juures. Ausalt olin uhke. Lõunauned magas ka ilusasti.

Esmaspäeval saatsin Hanna lasteaeda. Püksikud jalas. Lasteaeda järgi minnes oli Hannal mähku jalas ja kaka püksis. Vähe vihaseks teeb selline asi. Ma olen mitu päeva näinud vaeva ja õpetanud, elanud kaasa ja teinud kõik võimalikuks, et talle meeldiks see tegevus ja saaks aru mida tuleb teha ning töö nullitakse. Peale lasteaeda ei ole Hanna kordagi istunud poti peale. Olen korduvalt meelitanud, rääkinud ilusasti kui ka karjunud. Mitte miski ei aita. Lihtsalt kisab ja jookseb minema..

Läksime peale lasteaeda vanaema juurde ja seal ei teinud samuti midagi. Poti peale minemisest rääkimata. Nutt on kurgus. Ma olen meeletult kurb. Ma lausa põlen seest. Okei, läksime koju ja Hanna jäi magama. Olin kindel, et Hanna teeb täna voodisse kuna potist ta keeldub. Nii ka läks. Öösel tegi voodisse ja karjus tohutult. Ma ei olnud vihane selle peale, et ta pissis voodi täis vaid seda, et ei kuula sõna. Riideid ära ei tahtnud võtta. Röökis nagu ma ei tea mis asi. Päeval samuti. Lasi uuesti püksi. Ma olen lihtsalt nii viha täis, et jube. Tahaks kohe asju lõhkuda.

Ma isegi ei tahtnud teda viia lasteaeda, et äkki ma ei jõuagi kuhugi sellega ja hakkab ikka mähkudega käima. Praeguses tegevuses küll tundub nii kuna teinud vaid valesse kohta.

Raamatus kirjutatakse, et kui potitreeninguga hakatakse peale siis mähkusi enam jalga ei panda kuna see ajab lapse segadusse. Ma veel mõtlesin kas võtan sealsed Hanna mähkud kapist ära ja ma siiani süüdistan ennast, et ma ei teinud seda. Samas see ei oleks päästnud midagi kuna siis oleks läinud jalga kellegi teise mähkud. Kindel selles!

Ka järgmisel päeval pole potti teinud. Kõik on otse püksi tulnud. Ta justkui arvaks, et mähku on jalas kuigi ma koguaeg tuletan meelde. Ma ise olen meeletult suures stressis, et olen jätnud selle sinna paika. Kuigi ikka põlen seest ja olen nii kuri. Nii kuri, et andsin alla.

Ma ei kujuta ette mis saab meie reisist. Olin lubanud endale, empsile kui ka Marcusele, et reisi ajaks Hanna saab potitamise selgeks. Muidu ei oldud nõus Hannat reisi ajal hoidma. Algselt oligi see ju selge. Püksid olid kuivad, auto ja õueriided olid kõik kuivad selle aja jooksul. Samuti voodi. Hanna isegi tühjendas oma pissi vetsupotti. Olin väga väga uhke ja õnnelik. Hanna oli uhke enda üle ja nüüd nii..

Olen kõige peale nii vihane, et tahaks lihtsalt Hanna lasteaeda viia ja las teeb lõpuni siis püksi/mähku sisse või las õpib seal siis selle selgeks kuna mina tegin enda poolt kõik, et ta õpiks selle selgeks ja seda ta ka tegi.

Teiselt poolt ma mõtlen, et ei vii teda sinna enam. Las õpib selle 100% selgeks ja siis viin ning keelan mähkud ära. See vaatepilt, et ta sealt mähkudega kätte sain oli ikka väga haavatav mulle. Ma teadsin, et kõik läheb allamäge ja nii ka läks..

Ma saan aru, kui Hannal oleks olnud teised püksid jalas ja mähku pandud siis jalga. Ma ei oleks nii kuri olnud. Praegusel hetkel mul jääb mulje, et lapse piire isegi ei kontrollitud vaid mähku jalga topitud “igaksjuhuks”.

Hetke seisuga panin tänasel päeval mähku jalga ja pissipott on kappi pandud. Teeme vaheaja ja kuna sellest jamast kopp ees siis homse päeva kavatsen vabaks võtta ja Hanna lasteaeda viia.. ma isegi ei tea mida teha kuna raha pole üldse ja kütusetuli põleb. Hetkel minus seda viha nii palju, et ma ei oska midagi sellega ettevõtta 😢