Pealkiri on Dubai kuigi selle ajal viibisime Abu Dhabis. Reisi alustasime ka Abu Dhabis. Sealses piirkonnas me väga jalutamas ei käinudki. Ainult mäkki jalutasime. Kuid sealses piirkonnas saime just väga palju bussidega sõidetud. Vähemalt nii mulle tundus. Tee lennujaamast bussijaama oli meeletult pikk. Hommik hakkas meil suhteliselt varakult kuna lend oli vara. Lennujaamas pidime olema palju varem kui tavaliselt. Lennule minek oli 1h enne, kui lend väljus. Niisiis arvestasime seda kellaaega. Lend läks seekord palju kiiremini kui tulles. Polnud nii palav ega raske seal olla. Hanna magas. Ise sain ka magatud mõni tund. Lennukis ostsin endale süüa. Hanna magas terve see aeg. Ma tahtsin talle ka jätta ja kartsin, et nad võtavad selle minult ära, kui ise magama jään. Ma panin toidu peale salvrätiku ja sealse ajakirja. Toimis! Ei võetud ära ja hiljem Hanna natukene sõi ka seda.

Dubay, kokkuvõte

Meie lennupilet oli ostetud rohkem kui pool aastat ette. Lennupileti hinnaks saime 310€ Tallinn-Abu Dhabi-Tallinn. Laste oma oli 285€. Avo viimase hetke pilet oli 360€.

Reisikindlustus ja tervisekindlustus oli meil võetud kõigil eraldi. Minu ja Hanna hind oli 16€.

Majutuse broneerisime läbi bookingu ja see oli mõtetu tegevus kuna jäime sellest nagunii ilma. Lugeda saab SIIN. Kokkuvõttes maksime kohapeal peaaegu kaks korda rohkem, kui algselt broneerisime. Hotelliga tegime skeemi niisiis nägu oli 160€ (kaks hotelli- 4 ööd Dubais, 1 öö Abu Dhabis).

Bussipileti Dubaisse ostsime bussijaamast. Sellega oli meil väike probleem. Lennujaama infost ostsime bussipileti koos Abu Dhabi bussikaardiga (5AEDi maksis). Abu Dhabi bussijaama jõudes laadisime sama kaardile veel 30-40 AEDi. Lõpuks tuli välja, et selle kaardiga ei saagi Dubaisse. Niisiis oli raha põhimõtteliselt maha visatud (6.6-8.8€). Ostsime sealt uuesti bussipileti Dubaisse paber kujul. Hind 30AEDi. Dubaist tagasi oli 35AEDi ja saime Dubai plastik bussikaardi. Mul seal mõned AEDid veel peal. Kui kellegil peaks vaja olema siis saan anda 😊

Toidud olid suht odavad. Ka mereannid olid odavad. Alati läks söögi peale ~6€ (mina ja Hanna). Sealsed nännipoed olid väga odavad. Hinnad maksimum 8€.

Meie jaoks tundus takso ka odav. Eriti odav oli see kui ära jagada meie arvu peale. Ka kahekesti minnes on odav. Taksomeeter jooksis aja kui ka kilomeetri pealt.

Kaubanduskeskuse poodidesse meil polnudki aega minna. Ei oska öelda sealseid hindu.

Muidu vaatamisväärsused ja meelelahutus on kallis. Tuleb hoida silmad lahti ja kasutada erinevaid variante. Näiteks Burj Khalifa pilet osta internetist ja turvalisest kohast. Muidu võib tekkida probleeme. Kohapeal on väga kallis. Meie hind oli 92€ ja see oli VIP pilet. Muud piletid olid väljamüüdud. Saime 148ndale korrusele. Muidu saab minna 124 & 125ndale korrusele.

Wildwidi veeparki oleks saanud hotelli kupongiga -60%. Meie kahjuks nägime pakkumist liiga hilja. Õnneks väga ei hävinenud ka kuna sellel ajal oli sõbrapäeva pakkumine.

Ferrari keskusesse oli kupong -30AEDi. Lisaks nad said Abu Dhabi veekeskusesse, mis oli seal lähedal. Niisiis tasub vaadata neid 🙂

Meie käisime empsiga kahekesti xline peal ja see maksis 600AEDi (133.3€). Tavahind ühele 650AEDi (144.4€). Broneerimisel on vaja krediitkaarti. Saime juttu aetud Imbrega kuna meil ei olnud. Lisaks juurde tuli takso sõit ~32€.

Käisime ka laevaga sõitmas jõe peal. Muidu hind 100AEDi ehk 22.20€. Tasub vaadata niiöelda viimase hetke pakkumisi. Meie saime niimoodi 45AEDiga ehk 10€ga ja see oli ka tingitud. Toit oli hinna sees. Mõtlesime sellel hetkel, et hakkame käima igal õhtul. Seal saime korralikult süüa. Lisaks oli seal show.

Lennupileti maksis mu emps. See oli kingitus ette kooli lõpetamise puhul. Alguses polnud plaanis Hannat kaasa võtta ja oli plaan, et Hanna jääb minu vanavanaemaga. Vanavanaema aga ei tahtnud jääda ja maksis Hanna pileti eest ise. Muidu vast oleks reis ära jäänud kuna Hannat polnud kuhugile panna.

Seoses siis nende tavadega ja uskumustega. Jah, inimesed käivad seal pikade riietega. Austatakse sealset kultuuri. Mõni üksik käib lühikeste riietega. Trahvi küll selle eest ei saa kuid saab väga halvustavaid pilke. Võibolla kui väga minilt riides siis ehk trahv tuleb ka kaela.

Kui minna hotelli siis kindlasti enne küsida üle, kas mees ja naine võivad ühes toas ööbida. Nende kultuur muidu seda ei luba kui pole abielus. Igaksjuhuks võiks ikka üle küsida kuna kohale minnes võidakse küsida abielutunnistust. Kuid ei pruugi alati küsida isegi kui seal pole see lubatud. Näiteks Jane ja Imbre said oma toa suure voodiga. Voodi kohta küsiti küll mitu korda, et kas nad kindlat tahavad ühte suurt voodit. Hoiduda tuleks ka kontaktist. Käest kinni hoidmine ja suudlemine on ka usu vastane.

Mina isiklikult reisi alguses lugesin väga palju Dubai ja nende kultuuri kohta ning hakkasin isegi vahepeal kartma. Kirjutati ka seda, et süüa ja juua ei tohi avalikult. Neid tegevusi tõesti ei näinud, et keegi oleks teinud. Kuid ise eksisime selle kohapealt mitu korda.. vangi ei saadetud ja keegi mölisema ka ei tulnud. Kuskilt kuulsin, et ka suitsu ei tohi teha. Kohalikud tõmbasid küll.

Reisiga jäime kõik väga rahule 😊