Hommik hakkas meil päris hilja. Ärkasime ja hakkasime sättima ranna poole. Sõit üle jõe viiva paadiga on 1AED. Teel bussijaama kohtusime mingi takso juhiga, kes pakkus ennast ristmiku peal ja meie nõustusime. Sõitis veidi eemale, et meid peale võtta.

Tahtsime minna vaatama Jumeirah Mosque. Kahjuks sellel päeval oli see kinni ja sisse me ei saanudki. Tegime vaid pilti taksos istudes. See järel viis takso meid sinna lähedale randa. Takso läks 20AEDi aga võttis meilt 30AEDi (4.45€ /6.60€). Pidime randa veidikene kõndima. Kõndisime läbi vana sadama. Nägi välja nagu Telliskivi Loomelinnak. Randa jalutasime mõni minut. Ranna nimi oli Lamera. Seal oli wifi ja saime vahepeal olla internetis.

Rand oli seal avalik. Võis olla seal ujumisriietega. Keegi seal pika rüüga ei olnud. Meie just kartsime randa, et peab olema ehk kaetud igalt poolt. Kuid keegi ei piiranud.

Peale randa läksime jalutades Burj Khalifa pilvelõhkuja juurde. Käisime söömas burger king söömas. Kuskil 50 AEDi ehk 11.10€ läks. Kõndisime kuskil 6-7km. Läksime läbi tunneli ja siis kõndisime väga pikalt, et jõuda kaubanduskeskusesse. Kaubanduskeskusesse jõudes ostsime jäätist. Jäätis maksis 30AEDi ehk 6.60€. Kolm palli oli. Mina valisin laimi, pistaatsia ja arbuusi. Laim väga ei meeldinud. Teised olid super head.

Burj Khalifa pilvelõhkuja sisse saabki kaubanduskeskusest. Sealt saab osta piletit. Kõige mõtekam on osta internetist. Kuid ka sellega võib probleeme tulla. Meie ostsime koha pealt ja siis olid kõik juba välja müüdud. Pidime ostma siis VIP piletid (415AED = 92.20€) ja saime käia ka 148ndal korrusel. Tavapiletiga saab minna 124&125 korrusel. VIP pileti mõnu oli see, et järjekorda polnud. Ootama ei pidanud. Lastega oli see just parim valik. Lisaks saime süüa ja juua.

Peale üleval olemist tulime ka alla nautima purskkaevu vaateid. Väga lahe show. Rahvast oli seal palju.

Peale purskkaevu võtsime kaubanduskeskuse parklast takso. Seal oli taksode pikk rivi. Taksoga saime oma hotelli ette.

Käisime 24h poes. Olen tähele pannud, et kui täpset raha ei anna saad ikka 10AEDiga tüssu (2.20€). Nii ma olen saanud mitmeid kordi. Haruldus on saada täpne raha tagasi. Samuti taksojuhid. Võtavad nahaalselt. Kuid muidu takso tundub odav. Eriti veel 4 peale- emps, avo, Kristjan ja mina.