Selle 4 päevaga on olnud tohutult probleeme ja palju kõne minuteid. Suvel 2017 broneerisime endale majutuse Dubaisse läbi booking.com lehe kaudu. Meie broneering aga tühistati 2 päeva tagasi ära. Miks? Ma ei teagi.. Raha ilusasti maha läinud. Kõike täpsemalt all pool.

Minu hetke emotsioonid ühes facebooki grupis ja veidikene täiendatud kujul :

Mulle tuli meil ja sõnum, et peaksin keskkonnas uuendama oma krediitkaarti. Selge, tehtud! Mõne tunni pärast saan kirja, et tellimus on tühistatud. What?!?
Raha on maha läinud ja kõik nagu tipptopp ning ikka selline meil. Hetkel oleme hullumas, kus me siis oleme kõik need ööd. Olen meeletult palju meile saatnud kui ka helistanud. Nii Dubai hotelli kui ka booking keskonda. Keegi kuskil ei vasta 😢
Reis on 4 päeva pärast 😭

Hetkel siis seis selline, et bookinguga on kontakt saadud alles siis kui külastasime messikeskuses olevat booking boksi. Seal nad midagi ei saanud teha kuid suunasid edasi mida teha.
Nüüdseks olema saatnud veel meile koos telefonipanga tõenditega, et raha on maha läinud ja lihtsalt tühistatud. Ei midagi.
Helistamise peale saime lõpuks kellegi kätte. Ka tema otseselt ei vastanud meile kuna tema omakorda ei saanud hotelli kätte.
Kõne kestvuse ajal saime ka lõpuks bookingu vastuse, kus nad kirjutavad, et ei ole mõtet seda aktiveerida. No tõsiselt? Milleks teha broneering kui see pole 100% kindel?

Nüüdseks on olukord nii, et ainult telefoni internetipanga app näitab broneeringut. Arvutis interneti pank ei ütle midagi, et oleks raha maha võetud.
Helistades panka ja küsides mis teema on, sain enam vähem oma vastused raha kohta.
Kuna raha läks maha hotelli kontolt siis mõni minut hiljem oli raha tulnud hotelli poolt tagasi. Pank kinnitas, et tegemist võis olla tahtlikult. Võis olla mingi süsteemi erroriga…
Hotelli poolest väga ebaaus, et ei proovitud teha mõni tund hiljem.. Sest Booking.com lehel oli see, et 24 tundi on aega andmeid uuesti lisada. Niisiis oleks pidanud broneering olema kauem, mitte koheselt tühistama. Niisiis ei saa asi olla ka kaardis. Raha läks ju korraks maha.
Hetkel on küll tunne, et tegemist hotelli poolt meelega tehtud juhtumist. Broneerisime hotelli veidi rohkem kui pool aastat ette. Hind koos kohalikke maksudega tuli 380€. Tänasel päeval hotelli hind koos maksudega 700€. Vahe missugune ja kindlasti väärt ju tühistamist. Mis arvate?
Meie pool seltskonda, kes broneeris sama hotelli kuu aega tagasi jääb sinna hotelli ja meie peame leidma uue majutuse. Kuigi lennupiletid on ühe broneeringuga.
Booking ei leia meile mingit lahendust ega ei maksa hinnavahe kinni.
Ma ei taha teada kui kallid telefoni arved tulevad. Tänaseks ei ole tulnud ühtegi meili hotelli poolt. Tühjad kõned sinna, sest keegi ei räägi seal ilusasti inglise keeles ja koguaeg pannakse suunamise peale.
Oleme täiesti õnnetud ja kahe lapsega taeva all.. ilmselt tuleb telk kaasa võtta 😂
Reis 3 päeva pärast.

Ikka veeretatakse palli ühelt teisele, teiselt esimesele.
Booking väidab, et hotelli viga. Nemad vaid pakuvad vahendust. Hotell ajab jälle juttu, et võtke bookinguga ühendust. Omavahel nemad ei suhtle. Booking väidab, et hotell ei võta vastu. Seda ma ka usun kuna vaevaliselt võetakse vastu ka meie kõnesi.
Lõpuks oleme leidnud hotelli facebooki lehe. Sealt ka mingit infot ei saa. Vastus selline, et helistage hotelli ja andakse mulle eesti kohalik number kuigi number pole kasutusel.
Lõpuks olen saanud ka 5nda hotelli meili kuhu hakkan kohe meili saatma. Loodan vastuseid saada..

Interneti pangas pole mingit tõestust, et raha korraks maha läinud ja tagasi tulnud kuna raha broneeriti. Siis ei jää “jälge” mulle.
Meie trump on praegu üks ainuke pilt panga telefoni rakendusest. Tänasel päeval ei näita enam ka telefoni rakendus seda. Sest raha on tagasi tulnud. See pilt ei sobinud bookingule esialgu aga nüüd järsku võtsid omaks. Ei teagi mida arvata..
Täna hommikul, helistades panka sain rohkem lootust andva vastuse. Kirjutasin läbi netipanga pangale kirja. Loodan, et saavad koostada dokumendi ja loodan, et neil on ka olemas see märge, et korraks on broneeritud. Kui neil pole enam seda näha siis vist oleme jäänud lõplikult hotellist ilma.
Seniks olen aru saanud, et booking ei otsi ei asendust ega rahalist vahe ei maksa kinni. Nemad otsivad siiani kontakti hotelliga. Hotell ei vasta telefonile ega ka meilile. Kui saavad vastuse siis annavad teada. Aga millal? Lennuk läheb 2 päeva pärast.
Olen saanud tänu sellele rohkem juhtumeid, et nii on juhtunud. Me pole esimesed ega ka viimased inimesed, ma usun. Ilmselt asi on hetkel rahas. Oletan, et nad ei taha sellise hinnaga anda ja tegid sellise jama. Hetkel hind 2 korda kallim. Usun, et nad teavad, et me ei saa kuidagi seda tõestada. Nende panus sellel, et teeme sinna hotelli uue broneeringu, sest pool seltskonda on meil seal. Raha teenimis viis missugune.
Hetkel meil seal uus broneering. Juba põhimõtte pärast ei taha sinna minna. Samas hea võimalus, et seal lõugama hakata ja näidata vana broneeringut ja tõendeid. Las teevad selle siis kohapeal korda. Kui muud moodi ei saa neid kätte.. Muidu leidsime ka odavama hotelli aga on 28km eemal. KENA!

Seis selline, et pangast oleme saanud dokumendi, kus on kirjas, et hotell on raha ma võtnud ja 1h pärast on tagastatud minu arvele.
Booking väidab, et hotelli süü. Hotell väidab bookingu süü. Kas nad omavahel suhtlevad, seda ei oska öelda.
Booking lubas 24h pärast teada anda mis seis on.
Hotell lõpuks saatis esimese emaili. Väidab, et nemad raha pole võtnud. Kontrollisid mitu korda. Saatsin neile uuesti ametliku panga dokumendi.
Kõige huvitavam on see, et nende mõlema meilid tulid 35 minutilise vahega. Enne bookingu vastus ja siis hotelli oma. Meile lugedes on küll tunne, et nad ei suhtle omavahel ja ajavad udujuttu. Oehh.. Ning hotell ütleb, et saate ju uuesti broneerida selle hinnaga, mis on bookingu lehel 

Lubasid 24h pärast teada anda. Mingeid vastuseid pole tulnud. Ühtegi meili ega kõne. Ma ei teagi nüüd 😕
Hetkel oleme kõik paberid ja meilid välja printinud. Läheb siis sinna jaurama.
Lend läheb 27h pärast.

Kell 21 midagi tuli bookingu poolt vastus (28h pärast), et teie broneering on tehtud uuesti. Kuskil kindlat tõendid pole. Ei julge nagu teist ka ära tühistada. Rahunesin, et kõik läheb nagu paremuse poole.
Hommikul tuli kiri teise majutuse poolt, et uuenda krediitkaarti. Ma olin juba uuendanud oma kontolt. Ei oska nüüd öelda kas teise hotelliga tuleb uuesti sama kamm või mitte. Või lihtsalt olid neil vanad andmed. Kuigi 4 päeva tagasi uuendasin.
Põhiline on hetkel see, et minu krediitkaart toimib, sest esimese hotelli pealt on broneeritud raha ja 1h pärast broneering maha võetud.

TÄIENDAMISEL!