Nagu Te kõik juba teate siis müüsin Samsung Galaxy S7 Edge telefoni. Telefoni panin müüki niiöelda oksjonile. Tegin facebooki kuulutuse. Kõik oli ilus kuniks haakus mulle külge üks väga vahva tegelane facebooki nimega Martin Seil, kes hakkas siis mind tembeldama valetajaks ja petjaks.

Alustan siis otsast. Tema oli kirjutanud minu kuulutuse alla 80€. Selleks ajaks oli telefoni hind pakutud 330€. Seejärel tuli kommenaar 88€. Sellel hetkel naersin päris kõvasti juba. Luges oma kopikad kokku? Iga inimene, kes müüks mingit toodet, mille turuväärtus on peaaegu 4 korda suurem pakutust siis naeraks selle naljanumbri peale. Nii ka mina. Kirjutasin selle 88€ peale, et pange 3 ette ja teeme diili. Ostan veel kommipaki peale. Kahjuks pole see koht just säilinud aga see küll ei tohiks kedagi nii solvata, et nüüd laimama hakata või mis? Igatahes oleks olnud see liigne pakkumine ja mul oleks kahju olnud, kui ta oleks sellega nõustunud.

Mõne hetke pärast tuli mulle sõbra taotlus, millele tuli tekst ”Tsauu! Teeme äri ära või?”. Ma ehmatusega juba arvasin, et 388€ oleks ta nõus olnud. Selle peale kirjutasin ”340€ ja telefon on sinu”. Kohe nähvati mulle vastu ”Ise sa ütlesid et iga üks pakub oma hinna!”. Pooleldi tõsi! Mul oli jah kuulutuses kirjas, et paku oma hind või paku hind, ma enam ei mäletagi kuidas mu sõnastus oli. Tema lause pealt tundus mulle nagu mul oleks neid telefone mitu, et sa pakud 80€ müün, teine pakud 100€ ja müün, kolmas üldse 2€, hahaha.. Kirjutasin talle selgituse, et 330€ on juba pakutud. See peale tuli minu müügikuulutuse alla, et ma olen petis ja valetaja. Okei, peale seda tuli mul väga palju kirju telefoni kohta niisiis tänasin teda, et upitas mu kuulutust.

Telefoni saime ilusasti müüdud hiljem ja muidugi mitte temale. Kohtumine oli ja inimene vaatas telefoni üle. Tegime veel üheskoos tema nähes restardi telefonile kuna Marcuse andmed olid veel sees. Hommikul saadsime ka ilusasti telefoni arve meilile kuna see antud arvel oli natukene tuhmunud ajaga. Mõned numbrid olid väga halvasti näha.

Mõtlesin tõesti, et minu laimaja on jätnud mu nüüd ja läinud oma eluga edasi. Kus sa sellega? Ühel päeval kirjutas ja küsis telefoni kohta. Ilmselt ma ei oleks ma pidanud vastama. Aga ikkagi vastasin ja ütlesin, et müüdud. Selle peale ilmus kiri ”Vot nii valetaja ja petis!”.. see ei olnud veel kõik!!

Ta oli kirjutanud oma facebooki seinale, et mina olen valetaja ja petis. Tema tausta vaadates ei pane see imestama, et midagi niiviisi võiks kirjutada. Leidsime päris palju postitusi, kus on kedagi laimanud. Kas see siis tõsi ei oska öelda..

Seda  postitust ise ma ei märganud vaid see tuli läbi Marcuse sõbra sõbra. Vot nii jõudis see minuni. Mul hakkas veri nii keema, et mis mõttes. Ma pole kedagi petnud rahas ega ka mingis tootes. Helistasin ja pidasin nõu erinevate inimestega mida teha. Vastuseks sain, et tuleb oodata. Alges olukorras oli ootus kõige raskem. Nüüd ma aga naeran selle üle. Nii need kuulujutud tulevadki.. Ehe näide kuulujutust, mis oli alles hiljuti, et Dubais rööviti eesti laps.. mida siis tegelikult ei olnudki!!

Seoses siis minu looga. Inimene, kes ajab jama minu kohta, ei vasta mulle. Marcusele pole ta samuti vastanud. Ma tean oma käike nüüd ja mida teha edasi. Hetkel ootan homse lõunani. Nii palju mul jaksu oodata. See nüüd tema otsus kuidas edasi toimida. Mina jään oma nime ja au kaitsma. Ma saan aru, kui ma seda tõesti vääriksin aga see väärinfo…

Martin Seila postitust näeb SIIT. Kahjuks peab olema sisse logitud, et näha kommentaare. Meie vahelist suhtlust näete SIIT.