Pühapäeval, ehk eile käisin ma haiglas vanaema vaatamas. Ta nüüdseks on olnud kolm nädalat haiglas. Vanaema on päris palju arenenud ja mul nii hea meel tema pingutuste üle. Täna ta kõndis koos minuga kaks väga pikka koridori tiiru. Vahepeal tegime 2 minutilise pausi. Ta kõndis nii kiirelt, et ma täitsa imestasin, et ta suudab üldse nii kiirelt oma jalgu liigutada. Ise on 93-aastane. Muidugi ei suuda ta veel omal toel kõndida vaid kõndis kitse najal. Selline tugi ratastega. Mu emps oli talle muretsenud ka sellise raami, millega tavaliselt filmides vanad inimesed liiguvad. Sellega vanaema julgeb kõndida just oma palatis. Kaugemale aga mitte. Hirm on tal sees, et kukub jälle pikali.

Söömisega läks ka vanaemal väga hästi. Õhtuks oli neil mingisugune supp koos singi võileivaga. Magustoiduks oli rosinakukkel koos piimaga. Sai ise valida juua. Valikus oli siis mahl, tee, piim või keefir.

Kirjutan natukene ka haiglast. Parkisin auto ära ja tulin uksest välja. Kohe oli tunda sellist uriini lõhna. Haigla ise on väga-väga suur. Sisse minnes oli tunne nagu oleks astunud õudusfilmi. Koridorid pikad ja vaiksed. Kõrged laed. Kui ma ei oleks empsiga samal ajal telefonis rääkinud oleks mul ilmselt mingi õuduka film silme eest läbi käinud. Hirm oleks suur! Astudes sinna treppikotta ja kõndides kõrgemale oli väga imelik. Osakonda jõudes ma kõndisin ja kõndisin. Mul oli tunne, et oleksin justkui labürindis. Küll oli pööre vaskule, kord paremale ja uuesti paremale ja kord vasakule jne, jne. Koguaeg mingid pöörded. See selleks.. vanaema väga tubli!

Õhtul võtsin Marcuse ta töö juurest peale ja sõitsime koju. Võtsime minu juurest Hanna ja käisime ta vanaema juures söömas. Tulime kiirelt minu juurest läbi, võtsime paki ja viisime ühele inimesele ära. Seejärel suundusime Marliisi juurde ja läksime autoga sõitma. Ühes kohas hüppas kits ka veel tee peale. Õnneks midagi ei juhtunud aga ehmatus oli suur.

Mõni minut enne poe sulgemist läksime poodi. Ostsime pitsat. Marliis jäi autot ümber parkima.

Jäime Hannaga Marliisi juurde ööseks kuna järgmine päev oli sõidueksamile minek. Taaskord Rakverre!

Hommik hakkas varakult. Sõime ja mõne hetke pärast hakkasime liikuma. Mariette oli telefoni maha jätnud ja pidime selle talle kooli viima. Tegime väikse ringi ja siis sõitsime Rakvere poole. Veidi enne Rakvere tegime ka kakao ja kohvi pausi.

Seekord tegime kõike teisiti. Erinev seltskond, teine auto, muu kellaaeg ja ikka läks halvasti. Rakveres tee peal jooni ei ole niisiis paiknemisega oli paaril korral probleeme. Ju siis ei ole õnne. Loodame, et järgmisel korral on.

Hiljem läksime hessi sööma. Sõin esimest korda “hesburgeri” burgerit. Ma sain selle 1.5€ga kuna tõmbasin nende äppi endale telefoni. See oli nii hea, et ma nüüd sõltuvuses.

Tallinna jõudsime suhteliselt hilja. Käisime ka postkontoris. Ma sain kolm pakki. Marliis sai ühe paki. Sai veel natukene sõitmist harjutatud. Muud erilist me väga ei teinudki. Telefonile panin tagumise kaitseklaasi peale.

Nüüdseks oleme jõudnud koju ja hakkame vaikselt tuduma sättima.