Hei!

Vaadake vahvat farmi. Kodune seenekasvatus SeeneWabrikult. Seenepakk on naturaalne, 100%. Ostes seenepaki, ei pea hakkama kohe sellega tegelema vaid saab ise valida aja millal seeni kasvatama hakata. Seeni on võimalik kasvatada kodustes tingimustes. Tuleks hoida kasvatamiseni külmikus. Kuid meie seda ei teinud.

Seenepakist tuleb austerservikud, mis on eesti inimestele hästi tuntud, hea ja maitsev söögiseen. Austerservik sisaldab vitamiine, aminohappeid, kasulikke mineraalaineid ning mikroelemente. Rasvasisaldus ei ole üle 3%, kalorsus 34 kcal/100g. Austerservik on väga hea dieettoiduaine.
Kasutamine:
Seene kasvamiseks on vaja paki sisu asetada kraanikaussi või veega täidetud anumasse. Seenpakk peab jääma täielikult vee alla 8-12 tunniks, et tagada maksimaalne niiskus. 

Meie panime õue poti sisse ja panime ka teise poti peale, et oleks korralikult vee all. 

Seejärel tuleb asetada paki sisu (kilemass) karpi tagasi ja avada pakil näidatud kohas luuk valguse ligipääsuks. Lõigata seenepaki sisule kilesse ristikujulised lõiked “+”, mille kaudu seened hiljem ennast välja hakkavad ajama ja mille kaudu seeni niisutada saab 2-3 korda päevas. Tuleb hoida toatemperatuuril ja varjatuna otsese päikese eest.

 

Lihtsaim moodus on kasvatada seenepakki aknalaual. 5-10 päeva pärast annab pakk esimese saagi, milleks on ca 350grammi seeni minimaalselt. Meie saime oma saagi 5 päevaga.


Nende eemaldamisel tuleb anda pakile puhkust 10-14 päeva (aseta pakk pimedasse ja ära niisuta). Teine saak on umbes 100-200grammi ja kolmas 50-100 grammi. 
Kahjuks pole meil köögikaalu, muidu kaaluks ära palju meie saak oli. Mulle seened üldse ei meeldi aga nende kasvamist oli väga huvitav vaadata. Just alguses, kui hakkasid kasvama siis iga tund oli muutust.

Ühe ampsu võtsin ka 😁