Hommikul pidime me vara ärkama. Äratus oli pandud meil kella 8:00 peale. Janel oli aga kell Eesti aja järgi ja äratas meid kohaliku kellaaja järgi ehk 7:00. Algul ei saanud aru, kuid hiljem saime aru, et olime varem ärganud. See aga tuli meile hoopis kasuks kui kahjuks. Me poleks jõudnud oma asju ära pakkida, kui oleksime hiljem ärganud.

Meil oli päris palju asju mida ära pakkida. Me võtsime reisile kaasa ka õhkmadratsi. Pidime ka uuesti selle kokku panema. Samuti suveniirid, mida on kõik vaja Eestisse kaasa võtta. Mõned minu asjad läksid Jane kohvisse, mis ta annab lennuki alla, äraantavaks pagasiks. Kõik teised aga lendasid käsipagasiga. Jane kohver sinna maksis 40€, tagasi aga 47€.

Kell 10 pidime hotellist lahkuma. Meie lahkusime mõned minutit enne kella 10. Võtmed pidime jätma tuppa. Uksed läksid ise lukku. Ainuke asi, mis ma maha unustasin oli päiksekreem, mis panin oma põlenud nahale.

Hotellist lahkudes otsustasime minna juudi getosse. Tahtsime juba reisi alguses seda teha aga kuidagi ei jõudnud sinna. Miski alati tuli vahele või plaani muutus toimis. Mina aga tahtsin väga sinna minna ja nii me ka viimasel päeval tegime.

Juudi getosse läksime veebussiga. Jala ei viitsinud minna. Me oleks selle ajaga jõudnud sada korda ära eksida. Niisiis valisime veesõiduki. Sealt edasi oli juba väga lihtne minna.

Getosse jõudes läksime me väljakule, mis seal oli. Käisime muuseumis. Seal oli väga suur turvakontroll. Pidime oma kotid ära andma. Neid kontrolliti samamoodi nagu lennujaamas. Tehti ka inimestele turvakontrolli.

Muuseum oli tegelikult igav. Õigemini, kindlasti oleks seal olnud lahedam olla koos giidiga. Meie aga läbisime selle omal jõul. Mõningaid asju me isegi ei lugenud. Muuseumis olid rohkem pildid kui asjad.

Peale seda istusime mingis kohvikus, mis asus seal väljakul. Mõned jõid ja tegid suitsu. Mingi hetk hakkasime liikuma. Leidsime mingi väikse poe, kus müüdi maasikaid. Ostsin maasikaid. Tahtsime enne seda süüa korralikult. Läksime siis ühte kohta sööma. Seal oli päris sõbralik kelner. Jagas oma teloga netti. Tal oli iphone. Nüüd mõtlen, et oleks võinud talle selfie’si teha. 😄 Pärast pakkusin talle ka maasikaid.

Peale söömist ostsime mõnes suveniirid ja läksime veebussi peale. Sõitsime natukene jänkut. Olime tagasi oma veebussi “sadamas”. Sealt aga läksime koheselt lennujaama. Algul mõtlesime, et aega on küll ja käime veel jalutamas pargis. Õnneks Jane pööras sellele tähelepanu.

Veneetsiast lennujaama veebuss oli 15€. Lennujaama jõudsime 1,5h enne lennuki väljumist. Lennujaamas käisime me korraks kohvikus. “Joodikud” jõid ühed õlled ja siis läksime lennukisse. Lennuk hilines meil 14minutit. Lätti jõudes tulime väravast välja ja Tallinna lennuk läks samast väravast, kust me tulime. Ootasime seal sirka 15minutit ja siis juba läksimegi lennuki peale. Teisel sõidul istusime eelviimases reas. Mingi hetk tuli hull kütuse hais. Mulle tuli vaikselt hirm, et lennuk kukub alla. Õnneks hais kadus kiirelt ja hirm möödus samuti.

Tallinnasse jõudsime ajaliselt. Täpselt 23:59 maandus lennuk. Ootasime Jane kohvrit. Tõstsime asjad ümber ja nii me läksimegi igaüks oma teed. Teised oma teed ja mina ning emps ühes suunas.

Koju jõudes olin mega väsinud. Veits olin kodus ja siis nagu uni läks minema. Mingi hetk aga läksime tuttu. Hanna ei näidanud mingit emotsiooni minu tulekust.