Tegin siis 23.veebruaril tellimuse lastetarbed.ee lehelt  Britax B-Motion 4 Plus kärule. Laupäeval sain vastuse, et seda värvi pole saada. Kuskil laos pole ja rohkem ei toodeta. Saatis meili, et võibolla meeldib mulle uute värvide seas miskit. Pidin ootama teisipäevani millal värvid netti üles paneb. Okei, suutsin oodata tänaseni. Uurisin ja puurusin kuni tänase päevani, et mis valikuid mul veel on. Beebile.ee oli üks roosa kaar mis müüdi tegelt nädal aega tagasi ära. Lastesahtel.ee sama asi. Veebilehel on kirjas aga tegelt polegi. Juurde ei toodeta ega juurde ei saa tellida. 

Kirjutasin ka lastetarbed.ee-le, et kas saan soodust, et selline jama tekkinud ning tellin selle kuskilt mujalt. Okei, mina uurisin samal ajal Soomest seda värvi. Leidsin ja helistasin neile. Neil pidi kohe olemas olema. Niisiis kuna lastetarbed.ee käib pidevalt Soomes siis mõtlesin, et äkki ta võiks siis poest selle ise osta ja minuni toimetada. Eip, seda polnud nõus tegema. Mõnes mõttes arusaadav aga samas jääb ta ju siis ka oma kliendist ilma. Soodust polnud ka nõus tegema kuigi see niigi sooduses.

Nüüdseks olen soovinud kogu raha tagasi ja minu poolt jäi neile negatiivne kogemus. Kui olin kirjutanud, et tahan raha tagasi ennem siis peale seda oli tulnud meil, et 2017 värvid pani netti üles. Äkki miski ikka meeldib.. Noo uskumatu! 

Mina kirjutasin nende facebooki lehele ja panin hindeks 1. Kurb aga mõistlik. Hakkasin otsima ka lähemalt ja kirjutasin mõne inimesega on ka selle firmaga olnud probleeme. Igatepidi on see e-kaubandus ohtlik. Võib juhtuda ette  vigu ja arusaamatusi. Keegi pole perfektne, ka arvuti süsteemid ei ole! Kuid palun olge inimlikud. 

Beebile.ee lehele tulevad varsti 2017 aasta värvid ja ehk mulle miskit meeldib siis saan asemele. Mulle meeldis kollane eelmisest värvikogust kuid see ka otsas. Olemas on lastetarbed.ee’ l kollane kuigi ma sealt seda ei osta.

Natukene kahetsen, et ei tellinud ennem halli käru. Ma olin nii kahe vahel aga samas äkki siis ka ei oleks saanud. 

Mis mulle kõige imelikum oli see, et ma maksin SEBi neile aga kirjutasid meili, et saadavad raha tagasi Daskepangast homme. Pankade vahelised maksed võivad võtta tööpäevadel maksimum ühe päeva. Suht nõme kui pean ootama veel ühe päeva ja see ei jõuagi kohale. Nad teavad, et mul vaja kiirelt tagasi. Mainisin seda korduvalt ja esimene kord kui helistasin neile siis öeldi, et vaatasid üle minu maksekorralduse meililt ja teevad kohe tagasikande. Nagu kus see kohe jäi? Telefonis oli ka nagu mdea mis suhtumine. Segas koguaeg vahele mu jutule jne. Kirjutasin veel meili tund aega hiljem,et raha pole siiani tulnud. Sain vastuse, et homme kannavad. Võiks siis samast pangast kanda või nii. Uskumatu milline suhtumine! 

Olen nii kaua ilma käruta olnud 😢

Tegin tellimuse Soomest roosale kaarele. Hinnaks 94€ eesti tellimisega (tavahind eestis 59€). Nüüd järsku hüppas peas mõte, et äkki Soomes ka postiautomaadid nagu Eestis smartpost ja omniva. Kuna see pood, kes müüb seda roosat on teisel pool Soomet siis ehk saadavad Helsingi ja ma teen väikse reisimise Soome. Saan neilt ehk homme meili ja saan teada kas on selline võimalus. Kui nende poolne pakiautomaat oleks näiteks 8€ oleksin ma väga nõus. Siis tekkis küsimus, et kes Soome kruiisile viitsib minuga? 😁 Või saab ehk pakiautomaatiga saata Eestisse? (See tuli just pähe kui kirjutasin seda blogi).

Igatahes ma nägin väga palju vaeva, et seda roosat saada ja leida. Nüüd tuleb saada käru raha tagasi ja teisest kohast käru osta. Loodan, et homse päevaga siiski kõik okei ja saan tehtud oma asjad. 

🤗