Hei!

Ajaliselt sain ma üleeile käru kätte. Loomulikult selle halli. Ma olin üli õnnelik seniks kuni ma selle karbist välja võtsin. See värv oli nagu halli pruuni põhjaga, mis mulle üldse ei meeldinud. Kuna uute kärude puhul on see, et pead mingi osa ise kokku panema. Mina pidin pidurid ja rattad külge panema. Samuti pakikorvi kinnitama piduri kohapealt õigesti.. Lähemalt siis kärust (täpsem tutvustus all pool)

Tegemis mamas&papas armadillo xt käruga. Nende vahe pidi tavalise armadilloga olema, et rattad paremad ja miskit oli veel kuid see polnud minu arust nii oluline. On olemas ka flip xt, mida saab siis ümberpöörata ehk sõidusuunda muuta.

Minu emotsioonid toas olles oli natukene kurb kuid siis silm harjus ära selle pruunika taustaga. Minu plaan seda käru teha roosaks oli täiesti mõeldav juba. Seetähendab, et oleks istmepehmenduse ostnud roosa ja teinud midagi ägedat ka kaarvarjuga.

Esimene kokkupuude lumega oli väga vastik ja see tegi mind veel rohkem kurvemaks. Tegemist pole siis lume käruga. Ma teadsin, et see pole mõeldud lumega kilomeetreid jalutama aga, et ka natukene ei saa sõita on juba imelik. Kui sind ei häiri, et rattad teevad krõbisevat häält siis on see käru väga hea. Mulle hakkas see väga häirima. Sellega saab hakkama ka talvel kuid seal väiksed ebamugavused nagu siis värin ja klõbisev hääl. Seda kõike siis lumest ja kividest.

Järgmisena läksin seda Ülemistesse testima. Ühtlasi ostsin ka Kippenile ja Marliisile kingituse. Käru oli poes väga hea. Ma lihtsalt sulasin milline manööverdus sellel kärul. See sõidab nii sujuvalt ja keerab väga hästi. Ausalt öeldes kui mul juba ei oleks kergkäru oleksin selle jätnud kuid minu jaoks oli selle käru hind päris krõbe selleks, et seda autos hoida.

Ma tükk aega ei teadnud mida teha. Sõitsin koju tagasi. Selleks ajaks oli tulnud selline lahtine lumi maha. Tõstsin siis käru autost välja, et taha veel paar tiiru. Ringitasin käruga maja ees ja läksin hoovi kus lumi võis olla ~8cm. See liikus tegelikult jummalast hästi. Muidugi oli veidi jõudu vaja kasutada aga kinni ma ei jäänud sinna. Ma tegin igaksjuhuks sellel õhtul pildid, et kui peaks minema müümiseks siis saan pilte üles panna.

Järgmisel päeval läksin juba oma uut käru piiluma. Nende poe kõige parem käru nagu ta väitis. Ma ka seda usun sest terve facebooki grupp, kus käru armastajad koos, on viimasel ajal sellest kärust väga palju teemasi olnud. Päris paljud on oma kallid mamas&papas (hinnad sirka 450-800€ vahel) kärud vahetanud selle vastu, mis maksab 350€.

Tagasi jutu juurde kus testisin seda käru. Mulle jättis väga hea mulje. Läksin autosse. Mõtlesin mida ma teen. Ma siiski panin halli käru müüki ja ootasin seal maja ees sirka 1h. Okei, enam ei jaksanud ja ei osanud ka blogipostitust kuidagi teha, et aega sisustada. Sõitsin siis vanaema juurde. Kuulutuse panin kuskil 12aja. Inimene kirjutas mulle 14ajal. Käru kätte sai 17:30. Ma müüsingi talle ära selle kuigi ta kahtles väga algul selles kärus. Kohale minnes tundus, et neile väga meeldis ja võtsid käru ära.

Sõitsin siis ruttu koju. Hüppasin ka automaadist läbi ja panin raha sisse. Koju jõudes kiiruga läksin läpakasse ja tegin tellimuse sellele uuele kärule. Siiani pole arvet tulnud. Natukene muretsen kuid pole vist põhjust. Kõik on sealt kärud kätte saanud. Kuna ma pole arvet saanud siis ausalt ei oska öelda millal tuleb kuller või millal tellimus vastuvõetakse või kas võetakse see alles esmaspäeval? Küsimusi palju kuid loodan, et saan varsti vastused ka neile 🙂

Mõned pildid hallist kärust

Kärul on mõnus käepide, saab reguleerida. Sanga küljes ka turvanöör.

Kaarvari on küll meeletult suur. Seda saab tõesti väga kiita. Kaitseb last magades ka päikse eest. Samuti on kärul piilumis ava magnetiga.

Seljatuge saab panna nii nagu soovid. Tegemist nöör süsteemiga ehk kui soovid 2cm alla lasta saad seda teha. Teise süsteemiga millel, et nähtud kindlad kohad siis neil ei saa..
Istumisosa on mõnusalt pikk (95cm) ehk sinna peaks mahtuma 1,5-aastane või isegi 2-aastane. Oleneb lapsest ja tema pikkusest. Hanna hetkel 78cm. Viimati oli 74 aga samas 75 riided ei lähe selga. Mõned siiski lähevad aga paljud juba väiksed. Niisiis pead ei saa anda.

Turvarihmad on 5-süsteemiline ja seljataga on veel nöör. Ma ei tea mis mõttega kuid miskit ta juurde peaks andama. Turvakaart saab mõnusalt ära võtta ja ei sega üldse. Mõnel jääb istme ette ja seda ei saa keerata ega suunata kärust välja (Minu chicco kärul ei saa).

Rattad on mingi plastmassi seguna. Sellepärast need imelikud hääled kokkupuutes lume ja kividega ongi. Testisin ka chicco käruga sama teed. Hääl täiesti teistsugune. Rahvas räägib, et mida rohkem armadillot kasutada seda paremaks see peaks minema. Mina seda ei kannatanud ja panin müüki.
Pakikorv on väga ruumikas. Seal on lisa tasku kus saab väiksemaid asju hoida näiteks rahakott, telefon, lutt. Muidugi mina kallimaid asju sinna igaksjuhuks ei pane. Äkki kaob ära. Seda pakikorvi jääni igatsema kuna britaxil sellist pole.

Ametlikult on käru kaal kirjas 9kg aga tegelikult 9,4kg. Pole suur vahe ja ei usu, et seda ka päriselt tunneb, et kaalub rohkem päriselt. Asi pigem põhimõttes ja olen aru saanudki, et nende ametlikel lehtedel valed kaalud ehk vabalt võib mõelda sinna 1kg juurde. Nii on olnud mu kõikide kärudega ja suurim vahe on olnud 1kg. Käru kannatab uute andemete põhjal 22kg last. Enne oli kirjas 15kg.

Ideaalne käru kevadeks-suveks-sügiseks. Samuti on mõnus kerge minna sellega reisile. Nii vähemalt rahvas räägib 🙂

🤗