Tänasest on Malta reisile aega just täpselt 3-päeva. Ausalt ütlen, et ma pole jõudnud veel pakkida ega sättida. Ma ükspäev tegelesin Malta vaatamisväärsuste otsimisega. Leidsin palju erinevaid vaatamisvääruseid ja tegemisi meile. Me nüüd ei tea kas suudame need kõik ka läbi käia kuid loodame parimat. Täpsemalt kirjutan ka nendest siia.

Minu emps ja vend Andri on pakkinud oma kohvri ja mõned väiksemad asjad on veel lisada. Minu ja Hanna kohver pole kaugeltki nii palju pakitud. Minu asju pole veel kohvrisse jõudnud. Hanna asjad olen peaaegu kõik kohvrisse pannud väljaarvatud mähkmed, toit ja püksid.  Mähkmetega on mul eraldi plaan. Mõtlesin panna mähkmed kõik vaakumkoti sisse, et siis kohvris ruumi teha. Teine plaan oli nendega, et võtan mõned kaasa ja ülejäänud ostan sealt. Toiduga on mul sama plaan- võtan ühe pudru ja piima paki. Muu toit kohapeal. Pükste kohapealt on meil puudus, et nüüd peaks poodi ostma minema.

Hannale peaks ka mõned mänguasjad kaasa pakkima. Ma ei kujuta ette mis mänguasju ma pakin, sest tema lemmikud on viimasel ajal klotsid ja neid ma väga kaasa ei tahaks võtta- kärust kukuvad välja. Mõtlesin, et pakin siis sellised teistmoodi mänguasjad kuid ma veel ei tea mida.

Check-in saab teha 23tundi enne väljasõitu. Nii siis saame teha alles pühapäeval hommikul. Ma ei kujuta ette kuidas meil lennureis läheb kuid usun, et oluliselt hullemini kui eelmine reis Horvaatias. Hanna oli siis piisavalt väike, et suutis olla ühe kohapeal. Seekord võib see raskeks osutuda.

 

MALTA

Rahvustoit: Küülikuliha punaseveini kastmes. Süüakse palju kitsepiima juustu.

Elekter: Pistikupesad on kolmearulised, saab kohalikes poodides ja hotellis adaptereid laenutada. Maksuvus umbes 3€.

Turismiinfo: Malta turismiinfo asub Valletta värava juures, Freedom Square (väljaku) paremal poolel, aadress Auberge D `Italie, Merchants Street. Avatud E – L kl 09.00 – 17.30 ja pühapäeviti ning pühade ajal kl 09.00 – 13.00. Info saadaval ka veebilehel-  http://www.visitmalta.com/

Siesta ehk paus: Kinni on poed 13-16ni.

Rannad: Meliha Bay, Golden Bay. Ka St Julianis on väike liivarand. Pääseb vaid treppidest, kuna on kivine.

Transport: Üksikpilet päeval 1,50€ (talvel), üksikpilet õhtul 3€. Pilet 7 päevaks on 21€, kasutad nii palju kui tahad. Veebiaadress-  https://www.publictransport.com.mt/

Ööelu: Nooruslik ööelukeskus on St. Julians ning selle kõrval asuv Paceville. Populaarsed baarid on näiteks The Dubliner Irish Pub ja Gigi’s St. Juliansis ning ööklubid 7 Rooms ning Axis/Matrix Pacevilles.

 

Vee- ja teemapargid

Mediterraneo Marine Park– mereloomade park.    Toimuvad delfiinide, merilõvide ja papagoide showd. Näha saab ka roomajaid. Lisatasu eest saab ujuda delfiinidega. Pilet 15.90€ ja lapsed 9.90€, ujumine koos delfiinidega 120€. Vt: www.mediterraneo.com.mt

Jaanuar- Märts & Otoober- Detsember

 • Papagoid 11:00
 • Merilõvi 12:00
 • Delfiinid 13:15

 

Splash and Fun Park- (Kahjuks kinni) Mediterraneo Marine Parki kõrval paiknev Malta suurim veepark.
Pilet täiskasvanuile 18 eur ja lastele (3-12 a) ja seenioritele (üle 60 a)10 eur. Vt: www.splashandfun.com.mt

Playmobil Fun Park- Lahti esmaspäevast – reedeni ja ajad millal minna on 10:30 ja 14:30. Hindu kodulehel ei leidnud. Samuti saavad sinna suuremad lapsed. Alates 5-aastaselt.  Vt: http://www.playmobilmalta.com/                                               

Popeye Village- multifilmisarja Popeye (Kipperi-Kalle) põhjal loodud mängufilmi võtted, kus nüüdseks on teemapark. Pilet täiskasvanuile 10.50€ ja lapsele 8.50€. Vt: www.popeyemalta.com. Avatud talvel 9:30-16:30.

 

Huvitavad vaatamisväärsused

Malta:

Valletta- Upper Barrahka Garden, Lower Barrahka Garden, City Gate, St George’s Square, St James Cavalier Centre, Toy museum, Victoria Gate, War rooms and NATO tunnels, Waterfront.

Mdina- Katakombid

Marsaxlokk- Kaluriküla, kalaturg, paadid. Koobas- Ghar Dalam Cave.

Hagar Qim- tempel

Reis teistele saartele:

Turismireis Goso & Comino- teisipäev, kolmapäev, reede. Algus 10:00-16:30. Väljub Sliema Creek. Vt üle: http://www.captainmorgan.com.mt/goz. Kopeering nende lehelt ja tekst numberdatud.

3.We leave Comino and head towards Sliema once again via the north-east coast of Malta. On our way back, we cruise past Mellieħa, St. Paul’s Islands, Baħar iċ-Ċagħaq, St. Andrews, St. Julians, the Sliema Promenade and finally around Tigne Point to enter Sliema Creek.

Gozo:

1.We drive through Xewkija, Rabat and the Citadel, Għarb, Dwejra (Azure Window), as well as many other picturesque Gozitan villages. Whilst we only drive through these villages, we do stop in a few of them for photos or to explore.

Ggantija templikompleks

Comino:

2.Blue Lagoon. You will be informed which Captain Morgan vessel to board following a one hour stop for swimming and / or sightseeing at the famous Blue Lagoon on Comino Island. This Blue Lagoon is famous for its turquoise, bluish-green crystal clear waters… truly Malta’s paradise!

Sicily, Catania:

Vaatamisväärsused Catanias- https://et.wikipedia.org/wiki/Catania

 • Catania katedraal
 • Katedraali väljak, Piazza del Duomo
 • Etneani tänav, Via Etnea
 • Ülikooli väljak, Piazza Universita
 • Neli Quoinsi, Quattro Canti
 • Stesichoruse väljak, Pizza Stesicoro
 • Via Vittorio Emanuele II
 • Via Giuseppe Garibaldi
 • Crucifersi tänav, Via Crociferi
 • Via Caronda
 • Viale Regina Margherita
 • Orgnina’s Lavici promenaad, Lungomare di Ognina
 • Euroopa väljak, Piazza Europa

Laeva hinnad talvel- http://www.virtuferries.com/?p=7444. Edasi-tagasi 75€/ 56€ lapsed

Ei usu, et me lastega nüüd niimoodi reisima hakkame kuid äkki keegi soovib minna siis info on siiski üleval. 

 

Muud vinged paigad

Malta safari- Ajakava 7:30-21:15, transport, tuur, juht ja söök. Hind- 50€/40€ laps Vt: http://www.captainmorgan.com.mt/malta-safari?l=1. Sinna Hannaga ei saaks minna.

 

TÄIUSTAMISEL!