Ma kirjutan Teile ruttu ära mis ma unes nägin. Ma nägin seda, et G* ei jätnud mind rahule. Ta jälitas mind pidevalt ja ta isegi ei varjanud seda. Me emmega pidime siis ära kolima kuhugi kus ta meid kätte ei saa. Mul oli väga suur hirm. Seda ei anna kirjeldada. Igatahes läksime me empsiga vaatama korterit. Käisime vaatamas ja jõudsime just viimase juurde. Kuidagi oli sinna sattunud ka G*. Ma ei tea kas see oli juhus või ta lihtsalt otsustas jälitamise lõpetada ja ennast näitama tulla. Ta tahtis mu autosse saada. Ma muidugi olin uksed lukku pannud. Ma lihtsalt ütlesin mine ära ja ma tükk aega ütlesin, et mine ära. Ta ei kuulanud ja mu hirm hakkas valitsema. Ma hakkasin nutma (nutsin läbi une). Ma lihtsalt ütlesin kõike talle kui mõtetu värdjas ta on siin jne. Mu tundeid sellel ajal on väga raske kirjeldada, kuid see on jube kui oled koos armastatud inimesega kellel probleeme enesetalitamisega ja kes on ohtlik. Igatahes ta lõi mu akna klaasi sisse. Mu unenäos oli mu auto nagu mega suur. Emps hakkas muidugi kohe kiirelt sõitma aga G* sai ikkagi sisse. Ma lihtsalt röökisin kuna mul oli väga suur hirm, et ma saan surma. Niisiis oli plaan minna politseisse ja sinna see lugu jäi. G* andis mulle hoobi näkku ja kõhtu. Ma ärkasin selle peale ülesse. Mu padi oli läbi märg. Reaalselt ma ei saanud sellel ajal aru kas ma näen und või see päriselt. Ja nii ma teist korda elus ärkan enne Hannat. 
Niisiis natukene vägivalla tunnustest. Kui sa tunned kas või ühe märki nendest siis tea, et see suhe võib minna hukka..

 1. Partneri pidev kontrollimine. Näiteks telefoni käest rabamine, facebooki, sõnumite, viberi jm asjade lugemine. 
 2. Moonutatud nägemus endast. Näiteks arvab, et tore ja sõbralik mees. Ei ütle kunagi kellegile halvasti. Veelvähem “ei kasuta vägivalda naiste peal”. Vägivaldset meest võib iseloomustada enesekeskne ja ülespuhutud minapilt.
 3. Priviligeerituse tunne. Näiteks mees võib öelda ükskõik mida naisele ja naine peab seda lihtsalt kuulama. Naine ei tohi midagi halvustavat öelda. Mees vabandab pärast sita tujuga. 
 4. Tugev omanditunne. Näiteks ei luba minna vetsu, peame lõpuni rääkima jne. Ekspertide lause- Vägivaldne mees tajub lapsi ja naist justkui endale kuuluvana, mistõttu eeldab ka nende allumist enda soovidele ja korraldustele.
 5. Ebarealistlikud ootused ja kõrged nõudmised pereliikmete käitumise suhtes. Näiteks naine peab oma suhtumist muutma kuigi kõige alus oled sina, mees! Ekspert- Vägivaldne mees ootab (peab iseenesestmõistetavaks), et naine ja teised pereliikmed täidavad tema käske. Nõudmiste mittetäitmisele võib järgneda “karistus”. Teiste soove ja vajadusi ta ei taha/oska märgata ega pea oluliseks nendega tegelemist. Karistus siis ikka vägivaldne. Näpistamine, kinnihoidmine.
 6. Armastuse ja vägivalla segiajamine. Mees põhjendab vägivalla kasutamist naise armastamise ja temast hoolimisega. Siia ma kahjuks enda põhjal näidet ei oska öelda kuna ei tea mida ta mõtles.
 7. Manipuleerimine. Vägivaldne mees võib naisega manipuleerida, selleks et tema käitumist kontrollida või temas segadust tekitada. Ojaa, kuidas mulle öeldi, et ma hull ja peaksin olema valgete seinte taga. Kord mulle öeldi midagi IQ kohta. Muidugi halvustavalt. Neid kordi on tõesti väga palju. Kuhu armastus siis kadus ja kuidas ennast ei näe? 😂
 8. Vägivalla kasutamise õigustamine ja vabandamine. Näiteks kui Hanna oli kõhus löödi jalaga kõhtu sest ma käisin väidetavalt peol, valgejõel hüppasin kanuust välja ja põgenesin aga ta sai mind kätte ja murdis mu maha nõkestes kuna ma ju jooksin minema, kodus korduvalt kuna käitun ju halvasti, bussiterminalis kui ma viimast kuud rase olin ja ei jaksanud poodi temaga minna. Ekspert- Toime pandud vägivalda kaldub mees eitama või tühisemana näitama, end seal juures õigustades, ohvrit süüdistades ja juhtunule väliseid vabandusi leides (nt alkoholijoove, raske tööpäev, töötus, pealetükkivad sõbrad, sitt tuju vms).
 9. Ekstreemne armukadedus. Vägivaldset meest iseloomustab liialdatud armukadedus, kusjuures ta võib olla armukade isegi partneri sõprade ja sugulaste suhtes. Täpselt nii! Armukade ka mu ema vastu. 
 10. Naise autoriteedi õõnestamine. Vägivaldne mees võib kritiseerida naist (laste ema), nimetada teda laste juuresolekul rumalaks, saamatuks ja halvaks lapsevanemaks, kasutada sõimunimesid. Hanna oli siis nii pisikene aga muidu jah tema kõrval sai kakeldud.
 11. Patriarhaalsed hoiakud ja rõhutatult traditsioonilised soorollid. Võrreldes mittevägivaldsete meestega usuvad vägivaldsed mehed oluliselt enam, et mees on peres pea, ainuisikuline otsustaja ja suhetes domineeriv. Naine on aga isik, kes peab alluma mehe poolt kehtestatud korrale. Ei oska midagi öelda kuna passis enamusajast arvutis. 
 12. Kahepalgelisus. Võõrastega, sh ametiisikutega suheldes võib vägivaldne mees jätta väga viisaka, hooliva ja rahumeelse inimese mulje. Ka võõraste juuresolekul võib ta naisega käituda hoopis teisiti kui kodus, kus tunnistajaid ei ole. See ongi põhiline! Algul kui ma oma emale rääkisin sellest siis ta ei uskunud mind. Ta ju nii rahulik ja viisakas. Ma palun teid kui keegi teie oma inimestest saab sellise mehe ja ta räägib vägivaldsusest siis palun kohe reageerida enne kui liiga hilja ja olla 100% toeks. Mul seda ei olnud kahjuks õige aegselt ja sellest ka suuremad traumad. 

Mida siis mees arvab sellest?

 • Naine kutsub ise esile vägivaldse käitumise. Selle arvamuse järgi naine provotseerib meest vägivaldselt käituma oma pideva torisemise, vastuhakkamise, märkuste tegemise, kurtmise ja nõudmistega. Nii nähakse naist süüdlasena toimunud vägivallas, meest aga kui naise ohvrit ja vägivalla eest mittevastutajat. Keegi ei ole vägivalda ära teeninud! Kui teise inimese käitumine häirib, siis saab reageerida vägivallatult. Vägivaldne mees on see, kes otsib põhjust oma agressiooni välja valada.
 • See põhipunkt. Kui naine muudab ennast, püüab olla parem abikaasa, hoolitseb rohkem oma mehe eest, muutub ka mees. Tegelikkuses ei ole mehe vägivaldse käitumise põhjus naises, ükskõik, mida naine ka teeb või kuidas käitub. Mehe kiitmine, tema nõudmiste järgimine või ka vastuhakk ei vii vägivalla lõppemiseni. Iseennast ja oma käitumist muutes ei ole võimalik muuta teist inimest. Vägivald paarisuhtes ei lõpe iseenesest. Naise vaikimine ja juhtunu väljakannatamine on justkui vesi vägivallatseja veskile. Väärkohtlejat julgustab teadmine, et juhtunu ei tule avalikuks ning selle eest ei saa karistada. Mina kannatasin algul kuniks sai kõrini sellest ja hakkasin vastu. Sellest sai ka põhitekst, et mina süüdi kuna ei suuda ennast talitseda. “Kui sa muutud, muutun ka” 
 • Mehe kahetsus ja süümepiinad tähendavad, et ta on muutunud. Pärast järjekordset rünnakut kahetsusfaasis viibides võib mees ise siiralt uskuda, et see oli viimane kord. Kuid sellised andekspalumised ja lubadused lähevad varsti meelest, koguneb uus vimm, mis süvenedes avaldub uue vägivallaintsidendina. Täiskasvanud väljakujunenud isiksust on väga raske muuta, eriti kui tegemist on pikaajalise vägivaldse käitumise harjumusega. Siin oleks vaja professionaalset abi.

Mina konkreetselt peksa ei saanud kuid napistamine, kõripigistamine, pigistamine randmest, tõukamine, solvangud, asjade lõhkumine (akna katki tegemine toas, läpaka lõhkumine, seina peksmine jne), ähvardus peksa andmises (ka kaamerate ees). Hea, et lõppes see õigeaegselt. Võimalik, et oleksin ka tulevikus traumapunkti läinud. Ka see on vägivald mis minuga toimus ja jätaks sügava jälje ükskõik kellele. 

Lisainfot saad veel siin. Kindlasti loe seda! 

Aga mida teha, et välitada vägivaldset meest? Keegi muidugi ei saa 100% kindel olla, kuid mõned punktid on välja toodud.

 1. Partneri taust. Tunne huvi, milline on olnud tema lapsepõlv, millised on suhted ema, õega. Ära lase kõrvust mööda hoiatusi tulevase partneri kohta. Vaadake hoolega mehe suhtlemisst ema, õe või mõne teise naisega tema lähikonnast. Kui mees ei suuda austada oma pereliikmeid ja naistuttavaid, ei austa ta tulevikus ka oma naist. Näide: G* ei suhtund oma tädisse hästi ja oli ka kardinapuuga kallale läinud. Samuti tädimehega ei saanud hakkama. Koguaeg tülitsesid ja kaklesid. Lennutasin nõusi jne. Minu juures samuti oli vägivaldne.
 2. Vähene empaatia- ja analüüsivõime. Selline inimene ei suuda teist tunnetada ja oma käitumist kõrvalt vaadata. Ta lähtub vaid enda tunnetest ja arvamustest. (Ei saanud aru minu tunnetest)
 3. Despiootlikkus ja üleolev suhtumine: inimene peab end kellekski eriliseks, kellele on kõik lubatud, ta tunneb vajadust teisi endale allutada. Tihti on selline käitumine süüdistaja enda alaväärsuskompleksi tunnus. (Mind solvas ja kasutas vägivalda, mina ei tohtinud midagi teha)
 4. Partneri alandamine nii kodus kui võõraste ees: naine ei oska midagi õigesti teha, tal on elus valed arusaamad, teda peab kogu aeg parandama ja õpetama. Sellise suhtumisega võib kaasneda ka väide, et naine ei vääri meest. (Arutas minust ka oma sõpradega)
 5. Kontrolliv käitumine, ebaloomulikult suur omanikutunne ja armukadedus: ta tahab täpselt teada, kus naine käib, kellega suhtleb, mida teeb. Ka 15 minutiline hilinemine töölt kojutulekul võib tekitada tõsise probleemi. Ta on vastu naise suhtlemisele sõbrannade ja sugulastega. Algul võib see naisele isegi meeldida – ta mõtleb „vaat kui palju ta mind ikka armastab, tahab mind 100% endale“. (Luges sõnumeid)
 6. Süüdistav hoiak: enamus vägivallatsejaid süüdistab oma partnerit, et just tema käitumise tõttu kaotas vägivallatseja kontrolli ja et ohver „on selle ära teeninud“. Naine ju ometi teab, et ta läheb kergesti endast välja! (Mina olin alati süüdi kui tal sitt tuju oli ja ma ette jäin)
 7. Halvustav suhtumine naisesse: leiab, et naised peavadki mehi teenima, et on meeste tööd ja naiste tööd ja naine peab kodu ja lastega ise toime tulema. 
 8. Kahepalgelisus: tööl ja seltskonnas suudab jätta endast väga meeldiva mulje, kodus on hoopis teistsugune. Võõrastel on raske uskuda, et mees on vägivaldne; pigem kadestatakse naist supermehe pärast. (Nii oligi, mu sõbrannad olid isegi vahepeal kadedad.. Poleks vaja olnud 😂)
 9. Hoolimatus seksuaalvahekorra suhtes: primaarsed on mehe soovid ja vajadused. Vahel võib mees naist võtta ka vägisi, selles ei näe ta mingit probleem. (Jah, vot nii ongi!)
 10. Keelab suhelda sugulaste ja tuttavatega, õppida või käia kursustel ja tegeleda oma huvidega. Kooselu peaks võimendama partnerite häid omadusi, mitte neid keelustama. ( Keelas mul emaga ja mees sõpradega suhelda ).

See võetud siit.

Loodan, et saite aimu mis on kooselu vägivaldse mehega. Kui teil on probleeme ja pole kellegi juurde pöörduda siis kirjutage mulle ja ma toetan teid nii palju kui suudan 😊 Kõik läheb veel ilusaks! 


Aken siiani katki


Tsaukitsau

🤗

Muidu vaadake! Ma nagu megalt väga õnnelik! Need mu blogi andmed 😊